17 kwietnia
sobota
Rudolfa, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Salon Dziennikarski: Poniżej wszelkiej krytyki

Ocena: 2.5
821

W „Salonie Dziennikarskim” z 18 lutego publicyści mówili m.in. o „festiwalu hejtu”. Audycję prowadził Michał Karnowski.

fot. PAP/Jacek Bednarczyk

 

 

 

 

Piotr Semka

Krytyka i tak będzie

Gdyby kierowca BOR-u staranował fiata i doszłoby, broń Boże, do tragedii, to dzisiaj mielibyśmy liderów opozycji, być może, na pogrzebie ofiary i padałyby słowa o mordercach z rządu. Gdy jednak doszło do sytuacji, w której starano się zrobić wszystko, by tragedii uniknąć, słyszymy, że przedstawiciele władzy i BOR-owcy są nieudolni. Ten rząd, niestety, musi na każdym odcinku myśleć o wszystkim. Nie może być tak, że ten wypadek nie zostanie głęboko przeanalizowany.

 

Jan Pospieszalski

Festiwal kłamstw

W związku z wypadkiem Beaty Szydło mieliśmy festiwal kłamstw i niebywałe zachowanie opozycji. Mówiono, że Sebastian K. nie miał dostępu do adwokata, że nie był badany – to wszystko okazało się kłamstwem. Borys Budka mówił, że opozycja będzie bronić obywateli w zderzeniu z bezduszną machiną państwa PiS. Przecież ten człowiek był ministrem sprawiedliwości w czasach, kiedy umarzano śledztwa, gdy rodziny smoleńskie nie mogły doczekać się rzetelnego procesu, gdy pozwały do sądu przedstawicieli administracji państwowej z powodu niedopełnienia przez nich obowiązków związanych z organizacją wizyty w Smoleńsku w 2010 r. A wypadek pani premier komentuje na konferencji Iwona Śledzińska-Katarasińska, którą zatrzymano za jazdę pod wpływem alkoholu i której odebrano prawo jazdy!

 

Piotr Zaremba

Powściągliwość

Nie byłoby takiej awantury wokół wypadku w Oświęcimiu, gdyby nie historia z „rajdem” Antoniego Macierewicza do Torunia i z powrotem. To ona wytworzyła pewien klimat. Oczywiście, opozycja zachowuje się skandalicznie. Spróbowała pewnej prowokacji i wykreowała ofiarę z kierowcy seicento. Z kolei niektórzy politycy obozu rządowego ochoczo weszli w przygotowaną rolę. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zarzucił adwokatowi, że podważa ustalenia śledztwa. A od czego innego jest adwokat? Utarło się w Polsce, że każdy wszystko komentuje, ale w takiej sprawie minister spraw wewnętrznych powinien być powściągliwy. Beata Szydło jako pierwsza zorientowała się, że z tego młodego człowieka łatwo można zrobić ofiarę i napisała do niego list. Jeżeli przez wiele dni chór polityków rządowych dyskutuje o jego winie, to faktycznie powstaje wrażenie, że stoi on sam przeciwko opresyjnemu państwu.

 

ks. Henryk Zieliński

Język spod trzepaka

Wyemitowana przez Superstację rozmowa Jakuba Wątłego z publicystą Tomaszem Jastrunem o dziennikarzach TVP przypomina mi spotkanie dwóch wyrostków na trzepaku przed blokiem, w czasie którego licytują się oni, który zna więcej brzydkich słów. Pan Wątły nie ma nic do powiedzenia – szuka tylko kolejnych wulgaryzmów, które mógłby wypowiedzieć pod adresem TVP. Superstacja to część grupy Polsat. Dziwię się Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi i panu Mirosławowi Błaszczykowi, który odpowiada za telewizję w Polsacie, że oni w ogóle taką szczeniacką dyskusję spod trzepaka transmitują, że chcą mieć taki język na antenie.

 

***
SALON DZIENNIKARSKI (wcześniej Salon Dziennikarski Floriańska 3) to wspólna audycja publicystyczna Radia Warszawa, Tygodnika Idziemy i portalu wPolityce.pl. Kolejne odcinki emitują w sobotnie poranki o godz. 9:15 Radio Warszawa (106,2 FM) i TVP Info. Można jej słuchać na żywo w internecie – na stronie Radia Warszawa oraz oglądać – na stronie TVP Info.

Poprzednie wydania Salonu dostępne są w naszym archiwum Audio.

Audycję transmituje lub retransmituje kilkanaście innych lokalnych stacji radiowych: Katolickie Radio Podlasie w Siedlcach, Radio Nadzieja w Łomży, Radio Głos w Pelplinie, Radio Rodzina we Wrocławiu, Radio Via z Rzeszowa, Katolickie Radio FIAT w Częstochowie, Radio Plus Legnica, Radio eM Kielce, Radio Doxa FM w Opolu, Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Radio RDN Małopolska, Radio RDN Nowy Sącz, Katolickie Radio Londyn oraz Katolickie Radio Zamość.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Sobota, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
Oczy Pana zwrócone na bogobojnych.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6, 16-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter