2 kwietnia
niedziela
Wladyslawa, Franciszka, Teodozji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Schetyna o wniosku ws. senatora Grubskiego

Ocena: 0
522

To rozprawa z opozycją polityczną, konkretnie z Platformą Obywatelską – tak lider PO Grzegorz Schetyna skomentował w piątek wniosek o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senatora PO Macieja Grubskiego.

fot. PAP/Jakub Kamiński

Wniosek o zgodę na pociągnięcie senatora Grubskiego do odpowiedzialności karnej, z którym Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, wystąpił do marszałka Senatu, ma umożliwić wykonanie czynności procesowych z udziałem senatora i postawienie mu zarzutów. Wniosek o wyrażenie takiej zgody w sprawie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego, składa się, za pośrednictwem Prokuratora Generalnego, marszałkowi Senatu.

Zarzuty dotyczą wpływu na jeden z przetargów dla wojska i trzech oświadczeń majątkowych senatora z lat 2011-12 – wynika z komunikatu PK.

– To jest efekt decyzji prezydenta Andrzeja Dudy odbierającej niezależność władzy sądowniczej (...) to jest rozprawa z opozycją polityczną – powiedział Schetyna w piątek na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał, "jeżeli ogranicza się demokrację, niszczy się trójpodział władzy, ogranicza się niezawisłość sądów, to czemuś to musi służyć". – To służy dzisiaj rozprawie z polityczną opozycją, konkretnie z Platformą Obywatelską. To także będzie miało służyć wpływaniu na proces wyborczy i legalność wyborów – podkreślił lider PO.

– Każda sprawa musi być traktowana indywidualnie. My zapoznamy się z uzasadnieniem (...), uważamy, że to należy się tym, którzy są w taki sposób oskarżani i partia polityczna, do której należą, musi mieć własną opinię i własne zdanie – mówił Schetyna.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 kwietnia

Niedziela Palmowa
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci,
i to śmierci krzyżowej.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 26,14-27,66
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Rozdarta zasłona


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter