19 maja
niedziela
Iwa, Piotra, Celestyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Święty Mikołaj pamięta o maleństwach ubogich mam

Ocena: 5
655

Human Life International - Polska zbiera środki na higieniczne zestawy dla noworodków bardzo ubogich mam. W tamtym roku udało się je przekazać 42 dzieciom.

fot. skalekar1992, pixabay, domena publiczna

„Święty Mikołaj jak co roku przynosi prezenty. To piękna tradycja, która sprawia wiele radości. Mam nadzieję, że stając się św. Mikołajem i przygotowując prezenty dla swoich dzieciaków, wnuków, kuzynów – nie zapomnicie o tych, którzy niczego od najbliższych nie dostaną, a są w wielkiej potrzebie” - mówi Ewa H. Kowalewska z Human Life International - Polska.

Gdańska organizacja pro-life przygotowuje pakiety higieniczne dla noworodków bardzo ubogich mam. W ubiegłym roku przygotowała ich 42. „To był naprawdę świetny pomysł! Te zestawy dokładaliśmy do przygotowywanych przez nas wyprawek dla noworodków, których mamy nie są w stanie kupić tych wszystkich tak bardzo koniecznych rzeczy, bo nie mają dosłownie nic. Wszystkie zasiłki i 500+ dostaną dopiero po porodzie, o ile ktoś im pomoże prawidłowo wypełnić i wysłać konieczne wnioski. Najwcześniej za 3 miesiące, a dziecko ma swoje potrzeby, które nie mogą czekać” - zwraca uwagę Ewa Kowalewska.

Proliferzy sugerują, żeby w zestawie środków czystości dostosowanych do potrzeb nowonarodzonego dzidziusia znalazły się: żel do kąpieli, szampon, sudocream, oliwka, mydełko Bambino, chusteczki higieniczne, puder, krem ochronny Bambino, krem ochronny przed wiatrem i zimnem, proszek do prania dla niemowląt, pieluszki jednorazowe, pieluszki tetrowe, pieluszki flanelowe.

Human Life International - Polska oszacował, że koszt takiego pakietu dla noworodka w tym roku będzie kosztował 212 zł. Wpłaty w takiej kwocie, ale także mniejsze, można kierować na konto gdańskiej organizacji. „Ofiarowując 50,-; 100,- czy nawet całe 212 zł (ile, kto może) na zestaw higieniczny dla noworodka od św. Mikołaja, pomagasz najuboższym matkom. Budzisz też w nich nadzieję, że sobie poradzą – pomimo wszystko. Pro-life to także znaczy pomagać” - zachęca Ewa H. Kowalewska.

Z dokonanych już wpłat Human Life International - Polska może przygotować w tej chwili 14 zestawów higienicznych dla noworodków ubogich mam.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 maja

" Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. "

Dziś w Kościele: V Niedziela Wielkanocna
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 14,21b-27 ; Ps 145,8-13 ; Ap 21,1-5a ; J 13,31-33a. 34-35.
+ komentarz Tygodnika Idziemy do czytań
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -