19 lipca
piątek
Wincentego, Wodzislawa, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ukraina potępia farsę wyborczą w Rosji

Ocena: 0
330

Do nieobojętności na fakt, że zwycięzcą w farsie wyborczej w Rosji ogłoszono zbrodniarza wojennego oraz że przeprowadzono ją także na okupowanych terytoriach Ukrainy, wezwali wspólnotę międzynarodową przedstawiciele Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych.

Fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

W oświadczeniu WRKiOR zauważono, że nawet osoby zaangażowane w kierowanie Rosją nazwały ową farsę „procedurą biurokratyczną” lub „wydarzeniami wyborczymi”. 

Przeprowadzenie «wyborów» w takich warunkach i w taki sposób, w jaki się one odbyły, czyni je nieważnymi, a osoba, która samozwańczo ogłosiła się zwycięzcą tego rodzaju rywalizacji, nie posiada jakiejkolwiek legitymizacji. Musimy jednak podkreślić, że te pseudowybory są nie tylko nieważne i nielegalne. Są one przestępstwem. Noszą na sobie krew niewinnych ludzi, grzech morderstwa, podstęp kłamstwa i piętno złodzieja. Ludzie zostali zmuszeni do udziału w tych «wyborach» na ziemiach, które zostały ukradzione Ukrainie i których cywilizowany świat nigdy nie uzna za rosyjskie. Na ziemiach, które z pewnością zostaną zwrócone prawowitemu właścicielowi – narodowi ukraińskiemu

– podkreślają przedstawiciele ludzi wierzących Ukrainy.

W oświadczeniu WRKiOR porównano działania propagandowe władz rosyjskich z podłością reżimu hitlerowskiego, zwłaszcza prezentowanie „szczęśliwych mieszkańców” terytoriów okupowanych, których krewni i przyjaciele zostali zabici przez okupantów, a ich domy zniszczone.

Wzywamy świat do przypomnienia sobie, kto został zwycięzcą tych «wyborów» na długo przed ich rozpoczęciem. Mówimy o osobie podejrzanej o popełnienie poważnych przestępstw, której nakaz aresztowania został wydany przez Międzynarodowy Trybunał Karny. Przypominamy, że wśród ofiar reżimu, któremu ona przewodzi, są nasi i wasi współwyznawcy, chrześcijanie, muzułmanie, żydzi; duchowni i zwykli ludzie żywej wiary; ci, którzy cierpieli wyłącznie z powodu swoich przekonań religijnych, i ci, którzy nie chcieli znosić zła

– czytamy w oświadczeniu.

Wszechukraińska Rada Kościołów i Organizacji Religijnych apeluje do ludzi wierzących na całym świecie, aby wezwali swoje rządy „do jednoznacznego potępienia i nieobojętności wobec tego reżimu, który dąży do podeptania pokoju na świecie i zagraża całej ludzkości”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 lipca

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 11, 28-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter