14 czerwca
piątek
Bazylego, Elwiry, Michala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan: trzeba zjednoczyć wszystkie siły, aby powstrzymać izraelsko-palestyński kryzys

Ocena: 0
708

O dużym zaniepokojeniu papieża i Stolicy Apostolskiej eskalacją przemocy między Izraelem a Hamasem informuje sekretarz stanu państwa watykańskiego kard. Pietro Parolin. Zamierza on również zaprosić przewodniczącą Komisji Europejskiej do połączenia sił w staraniach o przywrócenie pokoju na Bliskim Wschodzie.

Fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER

W najbliższą sobotę papież Franciszek przyjmie podczas audiencji przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen. Spotka się z nią także kard. Parolin, by omówić kwestię kryzysu izraelsko-palestyńskiego

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej oczekując na to spotkanie przypomina o pilnej potrzebie rozejmu w napiętej sytuacji, która trwa mimo wysiłków wspólnoty międzynarodowej i dotąd nie doprowadziła do zawieszenia broni. Zaznacza także, że rozwiązanie problemu winno nastąpić w oparciu o dobrą wolę i działania obu skonfliktowanych państw.

Ten konflikt przynosi zniszczenia, a także śmierć. Papież przypomniał w niedzielę szczególnie o dzieciach. Stolica Apostolska wyraża ten niepokój Ojca Świętego oraz jego zatroskanie, aby uczynić wszystko, co możliwe w celu powstrzymania konfliktu. Z pewnością musimy podjąć wszelkie działania, które mogą pomóc przede wszystkim w zawieszeniu broni, aby położyć kres temu długotrwałemu konfliktowi i osiągnąć rozwiązanie w oparciu o dwa państwa, aby każde z nich mogło żyć w pokoju. Doprawdy trzeba zjednoczyć wszystkie siły, aby powstrzymać ten kryzys.

– mówi kard. Parolin.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 czerwca

Czwartek, X Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Brata Alberta 8-16 VINajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter