7 grudnia
czwartek
Marcina, Ambrożego, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Więcej szczepień w Warszawie. Nowe propozycje Rafała Trzaskowskiego

Ocena: 0
1828

Dopłaty do tzw. szczepionek skojarzonych "6 w 1" dla dzieci, refundacja szczepień przeciwko HPV, a także rozszerzenie miejskiego programu szczepień przeciwko grypie – to niektóre propozycje kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Polityk zadeklarował też, że będzie chciał kontynuować istniejące już w Warszawie programy profilaktyczne, w tym program szczepień przeciwko grypie dla seniorów. – Chcemy go rozszerzyć na dzieci i na kobiety w ciąży – dodał kandydat.

fot. dfuhlert, Pixabay, CC0

Trzaskowski na środowej konferencji prasowej przedstawił część propozycji ze swego programu "Zdrowa Warszawa". Zapowiedział też, że jeśli wygra jesienne wybory w stolicy, wprowadzi dopłaty z budżetu miejskiego do tzw. szczepień skojarzonych "6 w 1" (szczepionka zawiera antygeny uodporniające przeciw 6 chorobom: błonicy, tężcowi, krztuścowi, chorobie Heinego Medina oraz zakażeniom wywołanym przez Hib - Haemophilus Influenzae typu b i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B).

Trzaskowski chciałby też – jako prezydent Warszawy – refundować szczepienia profilaktyczne przeciwko wirusowi HPV (brodawczaka ludzkiego) dla dziewczynek w wieku 11-12 lat.

Bartosz Arłukowicz przypomniał z kolei, że do Sejmu wpłynął niedawno obywatelski projekt ustawy, której celem jest zniesienie obowiązku szczepień. - Ten projekt będzie debatowany w Sejmie, tym bardziej jest to sytuacja niebezpieczna, że w Sejmie znajdują się politycy, którzy taki projekt wcześniej wspierali, którzy mówili głośno o tym, że należy znieść obowiązkowość szczepień – przekonywał były minister zdrowia.

Jak dodał, jednym z takich polityków jest Patryk Jaki, który – według Arłukowicza – w 2015 r. wspierał inicjatorów obywatelskiego projektu, a później interweniował u Głównego Inspektora Sanitarnego i ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła w obronie rodziców odmawiających szczepienia swych dzieci.

– Mamy przypadki szalejącej Odry: w Ukrainie, w Czechach, w USA, to wszystko widzimy dzisiaj realnie. Patryk jaki wnosząc o to, aby znieść obowiązkowość szczepień, stanowi realne zagrożenie – ocenił Arłukowicz.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 grudnia

Czwartek, I Tydzień Adwentu - wspomnienie św. Ambrożego
Szukajcie Pana, gdy można Go znaleźć,
wzywajcie Go, gdy jest blisko.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 7, 21. 24-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII
Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter