18 sierpnia
czwartek
Ilony, Bronislawa, Heleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Gdy dziecko nie wierzy

Ocena: 4.95
364

Trzeba oddać dziecko Bogu i puścić. Bóg jest najlepszym Ojcem.

fot. pexels.com

Nasze najmłodsze dziecko (jesteśmy rodziną wielodzietną) zadeklarowało w osiemnaste urodziny niewiarę i trwa to już pięć lat. Jesteśmy liderami wspólnoty, a nasza córka była kiedyś wrażliwą duchowo, głęboko wierzącą animatorką. Czy rodzicom niewierzącego dziecka zostaje tylko modlitwa i post?

Św. Tereska od Dzieciątka Jezus tak głęboko wierzyła, że podejrzewała wszystkich niewierzących o udawanie. Nie mogła sobie nawet wyobrazić, że sama otrzyma od Boga trudną łaskę opuszczenia. Zachowała uczynki wiary. Wypełniała wszystkie obowiązki karmelitanki bosej, ale w środku doświadczała poczucia całkowitej niewiary. Dopiero pod koniec życia Pan Jezus przywrócił jej łaskę gorącego odczuwania swojej bliskości. Tereska ofiarowała swoje opuszczenie za niewierzących. Warto prosić ją o wstawiennictwo.

Piszę o tym, ponieważ dziecko ma prawo do przeżycia opuszczenia. To jego życie, za które samo weźmie odpowiedzialność. Niekiedy odpowiedzialność za utratę łaski wiary. Bo za wielu odejściami dzieci stoi ukryty konflikt moralny. Osoba wrażliwa, nie potrafiąc przyjąć swojej grzeszności, może uciec w niewiarę. Kiedy zgasi się światło, nie widać brudu – myśli perfekcjonista. Miłosierny ojciec pozwolił odejść marnotrawnemu synowi z domu. Pan Jezus pozwolił Judaszowi odejść z Wieczernika. Dziecko ma prawo się zgubić nawet na zawsze, bo Bóg szanuje tę wolność. Brzmi to brutalnie, ale wyzwala od fałszywego poczucia wpływu, możliwości kreowania życia naszych dzieci. I paradoksalnie daje wolność sercu rodzica.

Trzeba oddać dziecko Bogu i puścić. Bóg jest najlepszym Ojcem. On oraz Jego aniołowie i święci od ponad pięciu lat walczą o Państwa córkę. Bóg wiele razy bardziej kocha Państwa córkę niż Wy, jej rodzice. Warto opowiadać Bogu o swoim dziecku, jeśli z dzieckiem nie udaje się porozmawiać o Bogu. Spośród trzech Osób Boskich ja bym wybrał Jezusa. On wołał: „Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił”. On łączy w sobie człowieczeństwo i boskość. Niech złączy człowieczeństwo Waszego dziecka z boskością Niepojętej Trójcy. Nasza modlitwa staje się naprawdę piękna, kiedy potrafimy przed Bogiem złożyć naszą bezsilność.

Św. Monice, matce św. Augustyna, kiedy modliła się o nawrócenie swojej rodziny, też pewnie się dłużyło. Oprócz Tereski i Moniki ja bym dołączył do grupy wsparcia Maryję. Niech zdepcze głowę demonowi niewiary.

Idziemy nr 31 (874), 31 lipca 2022 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest proboszczem parafi i św. Patryka w Warszawie

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 sierpnia

Czwartek, XX tydzień zwykły
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 1-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter