27 czerwca
czwartek
Maryli, Wladyslawa, Cyryla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Od pierwszego wejrzenia

Ocena: 0
1303

Jest takie powiedzenie mężczyzn: „Ładna żona to dla sąsiada”. W kwestiach fizyczności kobiety są bardziej wymagające.

Fot. Frank Dicksee, Romeo i Julia / wikipedia / Public Domain / Link

Byłam długo w związku z przystojnym mężczyzną, ale rozstałam się z nim ze względu na jego charakter. Zasada, że ludzie fizycznie piękni są rozpuszczeni, sprawdzała się w moim życiu zawsze. Postawiłam więc w nowym związku na charakter człowieka, i to był bardzo dobry wybór. Otrzymuję bardzo dużo pod względem rozmów, okazywania uczuć, poczucia bezpieczeństwa. Spędzamy ze sobą wiele czasu, nigdy się nie nudzimy, wymyślamy razem wspólne nowe zajęcia, o których poprzedni mężczyźni nawet nie byli w stanie pomyśleć. Jedyny problem polega na tym, że mój chłopak nie pociąga mnie fizycznie. Natomiast tamci z kiepskim charakterem – pociągali. Spodziewam się oświadczyn i zastanawiam się: czy fakt atrakcyjności seksualnej może mieć znaczenie, czy nie?

Jeśli chodzi o panów, to kobieta ciepła, niezależna, inteligentna, wesoła, dobra – będzie dla nich zawsze atrakcyjna. Jeśli ona doda do tego trochę czułości i zmysłowości, to nawet wielka nadwaga czy spore defekty urody będą miały niewielkie znaczenie. Jest takie powiedzenie mężczyzn: „Ładna żona to dla sąsiada”.

W kwestiach fizyczności kobiety są bardziej wymagające. On nie musi być piękny. Wystarczy niewiele urody. Jednak powinno być dla kobiety coś pociągającego w mężczyźnie. Relacja, którą Pani opisuje, jest relacją fantastycznej przyjaźni. Jeśli jednak nie dołączy się do niej zakochanie, jakaś „mięta” fizyczna, małżeństwo będzie ryzykowne. Rzymianie mówili: „Wygnaj naturę drzwiami, wróci oknem”. A w naturze kobiet atrakcyjność seksualna – choć trzeba ją mocno odróżniać od piękna – odgrywa ważną rolę. Powinna być choć minimalna. Resztę dobuduje bliskość i wspólne zaangażowanie.

Nie oznacza to oczywiście, że należy wybierać egoistycznych czy płytkich przystojniaków. Jeśli chodzi o wybór: „przystojniejszy czy lepszy”, to życiowo sprawdza się ten drugi przymiot. Zwykle wiąże się to z udaną rodzina. Pewne badania socjologiczne wykazywały, że żony „mało ładnych” czują się zdecydowanie szczęśliwsze niż małżonki „przystojniaków” skoncentrowanych na swoim wyglądzie. Mężczyzna niezbyt przystojny uwagę poświęca ukochanej i dzieciom. Więcej się stara. Przy takim mężczyźnie kobieta nie musi być ideałem. Więcej uwagi poświęca temu, co wewnątrz. Dziewczyny, które wybrały Jamesów Bondów, wylały potem wiele łez. Nie pokazuje tego serial o agencie 007, ale życie.

Idziemy nr 14 (703), 7 kwiecień 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest proboszczem parafi i św. Patryka w Warszawie

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 czerwca

Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach.

Dziś w Kościele: środa XII tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 15,1-12.17-18 ; Ps 105 (104),1-4.6-9 ; Mt 7,15-20.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)