15 listopada
piątek
Alberta, Leopolda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Leasing samochodu - na co zwrócić uwagę?

Ocena: 0
5876

Nabycie nowego samochodu w formule leasingu jest wbrew pozorom rozwiązaniem korzystnym i prostym.

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z bogatej oferty leasingowej. Jak zatem w morzu ofert wybrać tę najlepiej dopasowaną do własnych potrzeb i możliwości? Jak selekcjonować oferty, by nie mieć poczucia przeoczonej okazji? Choć formuła leasingowa może brzmieć skomplikowanie, to de facto jest dość przyjaznym narzędziem – po wybraniu w salonie odpowiedniego modelu, przyszły użytkownik parafuje umowę leasingu, na mocy której leasingodawca nabywa wskazany samochód, a następnie udostępnia go użytkownikowi w zamian za raty leasingowe. Na które zapisy umowy należy zwrócić szczególną uwagę? Najważniejszą kwestią jest to, aby sprawdzić z jakim rodzajem leasingu mamy do czynienia – czy jest to np. leasing operacyjny z gwarantowaną możliwością wykupu. Z punktu widzenia kosztów istotne są wszelkie zapisy o opłatach dodatkowych i karach, więc warto zwrócić uwagę na tabelę opłat i prowizji. Podkreśla się jednocześnie, że istotnym punktem, związanym z przewidywalnością opłat, jest kwestia stosowanej stopy procentowej – czy jest stała czy zmienna. Ostatnim elementem są zapisy w umowie, umożliwiające wcześniejsze zakończenie umowy i dokładnie opisany sposób rozliczenia, a także maksymalny przebieg auta.

Wybierając konkretną ofertę, warto zaufać fachowcom i zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści płynąca z zakupu np. pakiety serwisowe, które zdejmą z nas dodatkowe koszty posprzedażowe.

Co ciekawe, przedmiotem umowy leasingu nie musi być jedynie samochód z rynku pierwotnego. Nabywca może wybrać model, który już jest własnością firmy leasingowej i który wcześniej był już leasingowany, a nie został przez poprzedniego użytkownika wykupiony.

Wróćmy do kwestii odpowiedniej selekcji i wyboru najkorzystniejszej oferty. Od czego zacząć? Jak zawęzić kryteria? Na czyjej opinii polegać? Z pomocą w tego typu dylematach zawsze przychodzą prestiżowe rankingi. W branży leasingowej uznaniem cieszy się coroczny plebiscyt Fleet Derby. Spoglądając więc na wyniki najnowszego, 6. już plebiscytu „Fleet Derby 2017” w kategorii „Najlepszy program finansowy dla małych i średnich przedsiębiorstw”, okazuje się, że najlepszą ofertę dla leasingobiorców przygotował Volkswagen.

Swojej pomocy w doborze najkorzystniejszego leasingu udzieli dealer VW Sobiesław Zasada Warszawa. W ofercie leasingowej dealera zwraca uwagę przede wszystkim bezcenna gwarancja beztroskiego korzystania z auta. VW Zasada oferuje bowiem nawet 4-letni okres przeglądów serwisowych oraz 5-letni okres ochrony pogwarancyjnej. Również od strony finansowej, propozycja przegotowana przez Volkswagen Zasada wyróżnia się atrakcyjnością. I tak – wymóg wkładu własnego dopasowany jest do indywidualnych możliwości leasingobiorcy, a ubezpieczenie – którego koszt w pierwszym roku wynosi zaledwie do 3,5 proc. wartości zakupu – gwarantuje pełną ochronę i pakiety w formie OC, AC, NNW i Assistance. Ponadto, wybrane grupy zawodowe, np. księża. rolnicy lub małe i średnie przedsiębiorstwa, mogą liczyć na specjalne rabaty. Oferta Volkswagen Business Care wygląda więc faktycznie na znakomite rozwiązanie dla tych, którzy cenią swój czas, pieniądze i stawiają na efektywność. Dealer mieści się w dogodnej lokalizacji dla kilku dzielnic – Grochowska 163 to najlepszy wybór przy zakupie auta.

„Nasz leasing cieszy się ogromną popularnością wśród działalności gospodarczych, a zwłaszcza grup zawodowych takich jak lekarze, prawnicy czy też architekci. Chcemy by inne profesje też zwróciły uwagę na naszą ofertę. Leasing łączymy też z obecną ofertą rabatową na dane modele – podkreśla Tomasz Zieliński, kierownik sprzedaży autoryzowanego dealera Volkswagen Sobiesław Zasada Warszawa.

Bogata oferta leasingowa na polskim rynku z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców. Wybierając konkretną ofertę, warto zaufać fachowcom i zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści płynące z zakupu np. pakiety serwisowe. Te sprawy dzięki współpracy z dealerem można formalne załatwić szybko i sprawnie, a samemu móc skoncentrować się jedynie na przyjemności z prowadzenia pojazdu.

Zobacz więcej na: www.zasada.vw.pl, Grochowska 163, salon@zasada.waw.pl, 22 61 16 900.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 listopada

Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Dziś w Kościele:
+ sobota, XXXII tydzień zwykły, wspomnienie rocznicy poświęcenia rzymskich bazylik świętych apostołów Piotra i Pawła albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Małgorzaty Szkockiej albo wspomnienie św. Gertrudy, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 18,14-16;19,6-9; Ps 105 (104),2-3.36-37.42-43; Łk 18,1-8
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -