25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Leasing samochodu - na co zwrócić uwagę?

Ocena: 0
5048

Nabycie nowego samochodu w formule leasingu jest wbrew pozorom rozwiązaniem korzystnym i prostym.

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z bogatej oferty leasingowej. Jak zatem w morzu ofert wybrać tę najlepiej dopasowaną do własnych potrzeb i możliwości? Jak selekcjonować oferty, by nie mieć poczucia przeoczonej okazji? Choć formuła leasingowa może brzmieć skomplikowanie, to de facto jest dość przyjaznym narzędziem – po wybraniu w salonie odpowiedniego modelu, przyszły użytkownik parafuje umowę leasingu, na mocy której leasingodawca nabywa wskazany samochód, a następnie udostępnia go użytkownikowi w zamian za raty leasingowe. Na które zapisy umowy należy zwrócić szczególną uwagę? Najważniejszą kwestią jest to, aby sprawdzić z jakim rodzajem leasingu mamy do czynienia – czy jest to np. leasing operacyjny z gwarantowaną możliwością wykupu. Z punktu widzenia kosztów istotne są wszelkie zapisy o opłatach dodatkowych i karach, więc warto zwrócić uwagę na tabelę opłat i prowizji. Podkreśla się jednocześnie, że istotnym punktem, związanym z przewidywalnością opłat, jest kwestia stosowanej stopy procentowej – czy jest stała czy zmienna. Ostatnim elementem są zapisy w umowie, umożliwiające wcześniejsze zakończenie umowy i dokładnie opisany sposób rozliczenia, a także maksymalny przebieg auta.

Wybierając konkretną ofertę, warto zaufać fachowcom i zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści płynąca z zakupu np. pakiety serwisowe, które zdejmą z nas dodatkowe koszty posprzedażowe.

Co ciekawe, przedmiotem umowy leasingu nie musi być jedynie samochód z rynku pierwotnego. Nabywca może wybrać model, który już jest własnością firmy leasingowej i który wcześniej był już leasingowany, a nie został przez poprzedniego użytkownika wykupiony.

Wróćmy do kwestii odpowiedniej selekcji i wyboru najkorzystniejszej oferty. Od czego zacząć? Jak zawęzić kryteria? Na czyjej opinii polegać? Z pomocą w tego typu dylematach zawsze przychodzą prestiżowe rankingi. W branży leasingowej uznaniem cieszy się coroczny plebiscyt Fleet Derby. Spoglądając więc na wyniki najnowszego, 6. już plebiscytu „Fleet Derby 2017” w kategorii „Najlepszy program finansowy dla małych i średnich przedsiębiorstw”, okazuje się, że najlepszą ofertę dla leasingobiorców przygotował Volkswagen.

Swojej pomocy w doborze najkorzystniejszego leasingu udzieli dealer VW Sobiesław Zasada Warszawa. W ofercie leasingowej dealera zwraca uwagę przede wszystkim bezcenna gwarancja beztroskiego korzystania z auta. VW Zasada oferuje bowiem nawet 4-letni okres przeglądów serwisowych oraz 5-letni okres ochrony pogwarancyjnej. Również od strony finansowej, propozycja przegotowana przez Volkswagen Zasada wyróżnia się atrakcyjnością. I tak – wymóg wkładu własnego dopasowany jest do indywidualnych możliwości leasingobiorcy, a ubezpieczenie – którego koszt w pierwszym roku wynosi zaledwie do 3,5 proc. wartości zakupu – gwarantuje pełną ochronę i pakiety w formie OC, AC, NNW i Assistance. Ponadto, wybrane grupy zawodowe, np. księża. rolnicy lub małe i średnie przedsiębiorstwa, mogą liczyć na specjalne rabaty. Oferta Volkswagen Business Care wygląda więc faktycznie na znakomite rozwiązanie dla tych, którzy cenią swój czas, pieniądze i stawiają na efektywność. Dealer mieści się w dogodnej lokalizacji dla kilku dzielnic – Grochowska 163 to najlepszy wybór przy zakupie auta.

„Nasz leasing cieszy się ogromną popularnością wśród działalności gospodarczych, a zwłaszcza grup zawodowych takich jak lekarze, prawnicy czy też architekci. Chcemy by inne profesje też zwróciły uwagę na naszą ofertę. Leasing łączymy też z obecną ofertą rabatową na dane modele – podkreśla Tomasz Zieliński, kierownik sprzedaży autoryzowanego dealera Volkswagen Sobiesław Zasada Warszawa.

Bogata oferta leasingowa na polskim rynku z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców. Wybierając konkretną ofertę, warto zaufać fachowcom i zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści płynące z zakupu np. pakiety serwisowe. Te sprawy dzięki współpracy z dealerem można formalne załatwić szybko i sprawnie, a samemu móc skoncentrować się jedynie na przyjemności z prowadzenia pojazdu.

Zobacz więcej na: www.zasada.vw.pl, Grochowska 163, salon@zasada.waw.pl, 22 61 16 900.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

"Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie."

Dziś w Kościele: wtorek, XII tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie dowolne bł. Doroty z Mątowów
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 13,2.5-18  Ps 15,1-5   Mt 7,6.12-14
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)