25 maja
sobota
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Amnesty International namawia do aborcji. Podaje kuriozalne powody

Ocena: 3.3
2090

Międzynarodowa organizacja włączyła się w kampanię popierającą zabijanie dzieci. W specjalnym spocie wideo zachęca Irlandczyków do głosowania za aborcją w organizowanym 25 maja referendum.

fot. streetsincolour, lic. CC BY, flickr

Irlandia zwraca się do swoich obywateli z pytaniem, czy należy zliberalizować prawo, dotyczące aborcji. To temat, który od lat budzi kontrowersje w tamtejszym – i nie tylko – społeczeństwie.

Do głosowania na „tak” namawia Amnesty International, która opublikowała wideo z odpowiedziami na pytanie „co jest irytującego w byciu w ciąży”. Jak czytamy na Twitterze organizacji, „AmnestyIreland zapytała o to Irlandki. Już 25.05 referendum w Irlandii, czy odejść od prawie całkowitego zakazu aborcji. My mówimy TAK! Restrykcyjne prawo zagraża wszystkim kobietom w ciąży”.

Jakie są odpowiedzi na tak zadane pytanie? Między innymi „nie możesz pomalować paznokci u stóp” i „byłam tak ogromna, że nie mogłam sama wyjść z wanny”.

Na reakcje oburzonych internautów nie należało długo czekać.

Kampania na rzecz liberalizacji przepisów dotyczących ciąży i aborcji realizowana jest z aktywnym udziałem premiera Irlandii Leo Varadkara, który w ubiegłym tygodniu tłumaczył, że zmiana przepisów jest konieczna dla ochrony praw kobiet. Premier zaapelował o poparcie dla zniesienia ósmej poprawki do konstytucji z 1983 roku, która uznała prawo nienarodzonego dziecka do życia.

Sondaże z połowy miesiąca wskazywały na przewagę zwolenników liberalizacji przepisów, wynik jednak nie jest przesądzony. Batalia o ochronę życia toczona jest przez różne organizacje, które zachęcają do powrotów z zagranicy do Irlandii, aby wziąć udział w referendum i nie dopuścić do wprowadzenia przepisów, które umożliwią zabijanie nienarodzonych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 maja

"Nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi."

Dziś w Kościele: sobota V tygodnia Wielkanocy
+ dzień powszedni albo wspomnienie (do wyboru):
        - św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła
        - św. Grzegorza VII, papieża
        - św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 16,1-10; Ps 100 (99),2-3.4-5; J 15,18-21.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -