17 października
czwartek
Wiktora, Marity, Ignacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Amnesty International namawia do aborcji. Podaje kuriozalne powody

Ocena: 3.3
2390

Międzynarodowa organizacja włączyła się w kampanię popierającą zabijanie dzieci. W specjalnym spocie wideo zachęca Irlandczyków do głosowania za aborcją w organizowanym 25 maja referendum.

fot. streetsincolour, lic. CC BY, flickr

Irlandia zwraca się do swoich obywateli z pytaniem, czy należy zliberalizować prawo, dotyczące aborcji. To temat, który od lat budzi kontrowersje w tamtejszym – i nie tylko – społeczeństwie.

Do głosowania na „tak” namawia Amnesty International, która opublikowała wideo z odpowiedziami na pytanie „co jest irytującego w byciu w ciąży”. Jak czytamy na Twitterze organizacji, „AmnestyIreland zapytała o to Irlandki. Już 25.05 referendum w Irlandii, czy odejść od prawie całkowitego zakazu aborcji. My mówimy TAK! Restrykcyjne prawo zagraża wszystkim kobietom w ciąży”.

Jakie są odpowiedzi na tak zadane pytanie? Między innymi „nie możesz pomalować paznokci u stóp” i „byłam tak ogromna, że nie mogłam sama wyjść z wanny”.

Na reakcje oburzonych internautów nie należało długo czekać.

Kampania na rzecz liberalizacji przepisów dotyczących ciąży i aborcji realizowana jest z aktywnym udziałem premiera Irlandii Leo Varadkara, który w ubiegłym tygodniu tłumaczył, że zmiana przepisów jest konieczna dla ochrony praw kobiet. Premier zaapelował o poparcie dla zniesienia ósmej poprawki do konstytucji z 1983 roku, która uznała prawo nienarodzonego dziecka do życia.

Sondaże z połowy miesiąca wskazywały na przewagę zwolenników liberalizacji przepisów, wynik jednak nie jest przesądzony. Batalia o ochronę życia toczona jest przez różne organizacje, które zachęcają do powrotów z zagranicy do Irlandii, aby wziąć udział w referendum i nie dopuścić do wprowadzenia przepisów, które umożliwią zabijanie nienarodzonych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 października

On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który żyje dzięki wierze w Jezusa

Dziś w Kościele:
czwartek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 3,21-30a, Ps 130, Łk 11,47-54
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -