15 lipca
środa
Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Wolny Piątek" zamiast "Tęczowego Piątku"

Ocena: 0
816

W odpowiedzi na plan środowisk pro-homoseksualnych dotyczący przeprowadzenia w polskich szkołach tzw. „Tęczowego Piątku” Fundacja Mamy i Taty inicjuje akcję „Wolny Piątek”. Zachęca do wzięcia dnia wolnego, urlopu na żądanie i nieposyłanie w tym dniu dziecka do szkoły.

fot. pixabay.com/CC0

– Walka o nasze dzieci trwa. Demoralizatorzy stosują różne brudne chwyty, aby zniweczyć wieloletni trud wychowawczy włożony przez rodziców i dziadków – podkreślił prezes Fundacji Mamy i Taty.

Jak dodał, w tym roku Kampania Przeciwko Homofobii odpowiadająca za inicjatywę, znalazła sposób na uniknięcie odpowiedzialności za „Tęczowe Piątki”. – Obecnie za organizację tzw. Tęczowych Piątków odpowiadają samorządy uczniowskie, czyli w większości przypadków osoby małoletnie – zaznaczył.

Grabowski zachęca rodziców do zainteresowania się inicjatywą, przede wszystkim poprzez uzyskanie informacji w odpowiednim kuratorium oraz w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Na swojej stronie internetowej Fundacja podaje link do listy kuratoriów z gotowym zestawem pytań. Zdaniem członków Fundacji pytanie w sprawie „Tęczowego Piątku” warto zadać także Ministrowi Dariuszowi Piontkowskiemu.

Rozpoczynamy akcję „Wolny Piątek”. Nie możemy być pewni, na jakie treści natrafi nasze dziecko w szkole, którą współfinansujemy z naszych podatków. Zachęcamy do wzięcia dnia wolnego, urlopu na żądanie i nie posyłanie w tym dniu dziecka do szkoły. Niech władza zobaczy, że frekwencja w piątek, 25 października jest niska.

– mobilizuje prezes Fundacji Mamy i Taty.

Jak podkreślił, dzięki „Wolnemu Piątkowi” można spędzić wyjątkowy czas z dzieckiem, pogłębić wspólne relacje, a przede wszystkim ochronić je przed demoralizacją. Dodał, że „Wolny Piątek” może być inicjatywą grupy rodziców, którzy np. zorganizują wspólną wycieczkę.

– Bitwy o dzieci nie możemy przegrać. Wspólnymi siłami wygramy. Życzę Państwu i waszym dzieciom udanego „Wolnego Piątku”- podsumował Marek Grabowski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 lipca

Środa, XV Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 10,5-7.13-16; Ps 94,5-10.14-15; Mt 11,25-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter