20 maja
poniedziałek
Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

227 absolwentów WAT uzyskało pierwszy stopień oficerski - GALERIA

Ocena: 0
2212

227 absolwentów WAT - w tym 32 kobiety - zostało w piątek mianowanych na pierwszy stopień oficerski - podporucznika Wojska Polskiego. "To wielki zaszczyt, ale i odpowiedzialność" - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak w liście do uczestników uroczystości.

fot. PAP/Marcin Obara

Wśród awansowanych znalazło się 198 absolwentów 5-letnich studiów wojskowych WAT oraz 29 podoficerów, którzy ukończyli 6-miesięczne szkolenie wojskowe.

W trakcie uroczystości, list ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka do nowo wypromowanych oficerów odczytał jego zastępca Tomasz Zdzikot. "Pamiętajcie, że oficerskie szlify, które dziś otrzymujecie, to nie tylko zaszczyt i początek wojskowej kariery. To przede wszystkim wielka odpowiedzialność i zobowiązanie do służby ojczyźnie" - napisał szef MON.

Wyraził nadzieję, że absolwenci Wojskowej Akademii Technicznej sprostają stawianym przed nimi zadaniom. Podkreślił, że uczelnia ta cieszy się w Polsce bardzo wysoką renomą. "Niech służba w Wojsku Polskim przyniesie wam prawdziwą satysfakcję, spełnienie oczekiwań i życiowych planów" - podkreślił Błaszczak.

Rektor-Komendant WAT płk Tadeusz Szczurek powiedział, że awans do kadry oficerskiej, to ważny moment nie tylko dla żołnierza, ale też dla całych Sił Zbrojnych. Zapewnił, że Wojskowa Akademia Techniczna kształci studentów zgodnie z potrzebami, jakie ma współczesne wojsko.

Aktu promocji na pierwszy stopień oficerski dokonał dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Sławomir Wojciechowski wraz I zastępcą szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Michałem Sikorą.

Jak podano na stronie internetowej WAT, Akademia kształci kandydatów na żołnierzy zawodowych w Siłach Zbrojnych "w korpusach i grupach osobowych, zgodnych z zapotrzebowaniem i limitem ustalanym każdego roku przez Ministra Obrony Narodowej".

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 maja

"  Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy. "

Dziś w Kościele: poniedziałek V tygodnia Wielkanocy
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 14,5-18; Ps 115,1-2.3-4.15-16; J 14,21-26
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -