19 lutego
wtorek
Arnolda, Konrada, Marcelego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Biedronka pomaga Caritas Polska, samochody-chłodnie ułatwią ich współpracę

Ocena: 0
794

Caritas Polska wspólnie z właścicielem sieci sklepów „Biedronka” ufundowała pięć samochodów dostawczych do przewożenia żywności. Samochody-chłodnie trafią do pięciu Caritas diecezjalnych w Polsce, które aktywnie włączyły się w akcję „Spiżarnia Caritas”. To ogólnopolski program odbioru i dystrybucji pełnowartościowej żywności wycofanej ze sprzedaży.

fot. Irena Świerdzewska/Idziemy

W ramach programu Caritas odbiera żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia z ok. 500 sklepów „Biedronka”. Docelowo do końca roku liczba ta ma wzrosnąć do 800 placówek. Auta będą służyły działaniom charytatywnym w zakresie pomocy żywnościowej na terenie diecezji bydgoskiej, częstochowskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, kieleckiej i zielonogórsko-gorzowskiej. W programie pomoc w postaci paczek i posiłków otrzymuje codziennie ok. 10 tysięcy osób.

– Bardzo się cieszę, że ponownie możemy przekazać samochody dla diecezji. Trzy główne obszary, w których współpracujemy to „Spiżarnia Caritas”, „Kromka Chleba” i „Karta na Codzienne Zakupy”. Te programy się sprawdzają, dzięki nim wiele samotnych i ubogich może poprawić swój byt – powiedział ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska.

– Program przekazywania żywności, przy którym współpracujemy, rozwijany jestna terenie całego kraju. Mamy nadzieję, że te samochody zwiększą skalę naszych działań, a pomoc trafi do większej liczby potrzebujących – powiedziała Katarzyna Scheer z Jeronimo Martins Polska S.A.

Dzięki współpracy Jeronimo Martins Polska i Caritas w listopadzie 2017 roku pierwsze samochody Mercedes Sprinter trafiły do siedmiu Caritas diecezjalnych w Polsce, które aktywnie włączyły się w akcję Spiżarnia Caritas. Samochody chłodnie służą działaniom charytatywnym w zakresie pomocy żywnościowej na terenie Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Warmińskiej oraz Caritas Diecezji Ełckiej, Warszawsko-Praskiej, Gliwickiej, Sosnowieckiej i Kaliskiej.

Biedronka współpracuje z Caritas w Polsce już od 2006 r. Oprócz partnerstwa przy programie „Spiżarnia Caritas” sieć uczestniczy również w zbiórkach żywności organizowanych przez diecezjalne Caritas pod hasłem Tak, pomagam! Od 2006 r. zebrano w ich ramach w sumie ponad 4,5 tys. ton artykułów spożywczych. W akcji uczestniczy ponad 39 podmiotów – Caritas diecezjalnych. Obecnie włącza się w nią ok. 2800 sklepów sieci „Biedronka” i innych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -