6 grudnia
środa
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Caritas Polska znów rozdaje tornistry

Ocena: 4.7
199

Dwa tysiące plecaków rozdaje Caritas Polska w Warszawie w ramach akcji Tornister Pełen Uśmiechu. W Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom tornistry z wyprawką szkolną trafią do 1700 dzieci z Ukrainy i 300 uchodźców z takich krajów jak Syria, Afganistan, Czeczenia, Tadżykistan i Azerbejdżan.

fot. arch. idziemy.pl

To kolejny punkt 15. ogólnopolskiej akcji Tornister Pełen Uśmiechu, której celem jest wsparcie dzieci z rodzin potrzebujących. W tym roku akcją objęte zostały również dzieci z Białorusi, Litwy, Syrii czy Libanu. W sumie aż 15 tys. dzieci z Polski i z zagranicy otrzyma wyprawki szkolne. W plecakach najmłodsi znajdą m.in. zeszyty, długopisy, kredki, farbki, pędzle, piórnik, plastelinę czy blok rysunkowy.

Tornister Pełen Uśmiechów to jedna z ważniejszych akcji Caritas Polska skierowanych do dzieci. Od jej rozpoczęcia w 2009 roku Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne przekazały najmłodszym ponad 210 tys. skompletowanych wyprawek szkolnych. To wsparcie daje wielu dzieciom możliwość wyrównania szans edukacyjnych, tak ważnych dla ich rozwoju

— powiedział ks. dr Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska.

Ważne wsparcie

Akcja od lat odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku sześcioro dzieci w Polsce otrzymało już plecaki przekazane przez Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę – ze specjalną dedykacją i wiecznym piórem. Takie wyjątkowe wyprawki pojadą także do Libanu, na Ukrainę i Litwę.

W tym roku w akcję zaangażował się również Rzecznik Praw Dziecka.

Chcemy, żeby dzieci miały równy start, żeby na początku roku szkolnego miały pełne plecaki, nie tylko uśmiechów, ale i przyborów szkolnych

— powiedział Mikołaj Pawlak.

Tornister Pełen Uśmiechów to przedsięwzięcie organizowane co roku dzięki wsparciu ludzi dobrej woli oraz partnerów biznesowych.

Ta pomoc jest możliwa dzięki naszym darczyńcom, dlatego bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którym leży na sercu dobro najmłodszych. Wielkie Bóg zapłać!

— powiedział ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Caritas to największa organizacja dobroczynna w Polsce. Pomaga setkom tysięcy potrzebujących

w kraju i za granicą. Struktura Caritas w Polsce składa się z Caritas Polska, która pełni funkcję koordynatora projektów ogólnopolskich i zagranicznych, oraz z 45 Caritas diecezjalnych, które niosą bezpośrednią pomoc potrzebującym. Organizacja jest częścią sieci Caritas Internationalis i Caritas Europa.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Środa, I Tydzień adwentu
Oto Pan przyjdzie, aby lud swój zbawić.
+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 4, 18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII
+ Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter