28 lutego
niedziela
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ciepło dla bezdomnych

Ocena: 0
1201

Warszawska wspólnota Sant’ Egidio rozpoczęła właśnie akcję „Zimno. Zbieramy na ciepło dla bezdomnych”.

– Osoby bezdomne, które zimą muszą spać pod gołym niebem, potrzebują bardzo podstawowych rzeczy, które pozwolą im nie zamarznąć, nie odmrozić stóp czy palców – mówi Agnieszka Nosowska.

Jak można pomóc? Po pierwsze, przynosząc używane buty i ubrania. Potrzebne są rzeczy zimowe: męskie kurtki, buty, bluzy (zwłaszcza z kapturem), ciepłe swetry, spodnie, czapki, rękawiczki, bielizna, skarpetki, także damskie kurtki i buty (nie na obcasach...) oraz śpiwory, koce i plecaki. Wymienione rzeczy można przynosić w każdy czwartek między godz. 18 a 20 na plac Grzybowski, do nowego budynku parafialnego na tyłach kościoła Wszystkich Świętych.

– Ludzie mieszkają na działkach, w pustostanach czy szałasach, więc staramy się też znaleźć dla nich możliwości ogrzania się – mówi Agnieszka. Wspólnota zbiera środki finansowe na zakup piecyków i paliwa do nich. A także na sfinansowanie zupy, którą w każdy czwartek częstuje na spotkaniach z ubogimi. Pieniądze można wpłacać na rachunek: Jan Fuglewicz, 05 1090 2851 0000 0001 2240 5873 z dopiskiem „Zimno”.

Organizatorzy akcji zachęcają też, żeby wesprzeć ubogich osobiście – np. pomóc przygotować „kolację na ulicy”. Wystarczy wcześniej skontaktować się ze wspólnotą pod adresem santegidio.waw@gmail.com. – Zawsze najbardziej potrzebne jest życzliwe spojrzenie – podkreśla Agnieszka.

Wspólnota Sant’ Egidio założona została w 1968 r. w Rzymie. Jej głównym charyzmatem jest łączenie modlitwy i pomocy ubogim. W Warszawie członkowie Sant’ Egidio od siedmiu lat regularnie spotykają się z bezdomnymi. Więcej o akcji „Zimno” na: https://www.facebook.com/events/924569934275117/.

Sylwia Gawrysiak
fot. Sylwia Gawrysiak

Idziemy nr 46 (529), 15 listopada 2015 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 28 lutego

Niedziela, II Tydzień Wielkiego Postu
«To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!»
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 9,2-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ W górach (komentarz tygodnika Idziemy)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 21 lutego - Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela (ul. Świętojańska 8, AW)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter