21 sierpnia
środa
Joanny, Kazimiery, Piusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Co dalej z rekrutacją?

Ocena: 0
598

Odbywające się 16 lipca wspólne posiedzenie sejmowych Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej poświęcone było rekrutacji absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów do szkół wyższego szczebla – liceów ogólnokształcących i techników.

fot. PAP / Wojciech Olkuśnik

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski

Po bardzo szerokiej informacji przedstawionej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w dyskusji zabierali głos liczni posłowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych i reprezentanci związków zawodowych. Parlamentarzyści opozycji skupili się w swoich wypowiedziach na ostrej krytyce całej reformy edukacji (nazywanej przez niektórych z nich, czego zupełnie nie rozumiem, deformą) i przedstawianiem rekrutacji do ww. szkół jako swoistego Armagedonu, narażającego większość młodzieży i rodziców na olbrzymie stresy. Posłowie obozu rządzącego starali się, nie unikając mówienia o pewnych niedociągnięciach i zagrożeniach, pokazać obraz znacznie bardziej wyważony. Podkreślali, że dzięki zaangażowaniu samorządów terytorialnych, wspieranych przez kuratorów oświaty i dyrektorów szkół, rekrutacja przebiega zgodnie z planem i wszyscy absolwenci znajdą miejsca w szkołach o wybranym przez siebie profilu (ogólnokształcącym lub zawodowym).

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 30 (719), 28 lipca 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 11 sierpnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 sierpnia

"Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” Odpowiedzieli: „Bo nas nikt nie najął”.

Dziś w Kościele: środa, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Piusa X, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 9,6-15, Ps 21(20),2-7, Mt 20,1-16
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -