23 lutego
sobota
Romany, Damiana, Polikarpa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Co zrobić, gdy dziecko się krztusi? Przyjdź i zobacz!

Ocena: 0
1032

Fundacja Salvatti.pl wraz z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej zaprasza na pokazy pierwszej pomocy skierowane do młodych rodziców.

2016-09-16 12:48 mat. pras., mz
fot. Pixabay.com

Celem pięciomiesięcznej akcji jest uświadomienie i pokaz praktycznej pomocy dzieciom w nagłych przypadkach zakrztuszenia czy zadławienia.

– Fundacja Salvatti.pl obejmuje swoją pomocą coraz więcej regionów świata nękanych przez ubóstwo, wojny i klęski żywiołowe. Staramy się nie chodzić utartymi szlakami lecz przecierać nowe, odczytując znaki czasu. Chcemy zrobić coś dla mieszkańców Warszawy. Chodzi o wydarzenia, które będą zmieniać ich życie, czynić lepszym, bardziej świadomym – mówi Katarzyna Matusz z Fundacji Salvatti.pl.

– Wiemy, że w społeczeństwie jest duża niewiedza na temat ratownictwa, a strażacy już dawno dali się poznać jako służby przybywające do poszkodowanych jako pierwsze i udzielające tej pomocy skutecznie, dlatego chętnie wspieramy takie inicjatywy – przypomina st. kpt. Karol Kierzkowski, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Projekt prowadzony jest w ramach programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” i będzie realizowany w Warszawie w kawiarni Amakuru przy Al. Solidarności 101. (najbliższe przystanki ZTM to Ratusz Arsenał i Kino Femina).

Pierwszy pokaz w ramach akcji „Po pierwsze dziecko” będzie miał miejsce w czwartek 29 września o godz. 12:00. Zapisy przyjmowane są drogą mailową pod adresem: promocja@salvatti.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzenia zostanie odesłane mailem. Udział w pokazie jest bezpłatny. Czas – 1,5 godz.

O terminie kolejnych spotkań Fundacja Salvatti.pl poinformuje na stronie www.salvatti.pl.

Patronat medialny nad akcją sprawuje tygodnik "Idziemy".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -