21 sierpnia
środa
Joanny, Kazimiery, Piusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Co zrobić, gdy dziecko się krztusi? Przyjdź i zobacz!

Ocena: 0
1104

Fundacja Salvatti.pl wraz z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej zaprasza na pokazy pierwszej pomocy skierowane do młodych rodziców.

2016-09-16 12:48 mat. pras., mz
fot. Pixabay.com

Celem pięciomiesięcznej akcji jest uświadomienie i pokaz praktycznej pomocy dzieciom w nagłych przypadkach zakrztuszenia czy zadławienia.

– Fundacja Salvatti.pl obejmuje swoją pomocą coraz więcej regionów świata nękanych przez ubóstwo, wojny i klęski żywiołowe. Staramy się nie chodzić utartymi szlakami lecz przecierać nowe, odczytując znaki czasu. Chcemy zrobić coś dla mieszkańców Warszawy. Chodzi o wydarzenia, które będą zmieniać ich życie, czynić lepszym, bardziej świadomym – mówi Katarzyna Matusz z Fundacji Salvatti.pl.

– Wiemy, że w społeczeństwie jest duża niewiedza na temat ratownictwa, a strażacy już dawno dali się poznać jako służby przybywające do poszkodowanych jako pierwsze i udzielające tej pomocy skutecznie, dlatego chętnie wspieramy takie inicjatywy – przypomina st. kpt. Karol Kierzkowski, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Projekt prowadzony jest w ramach programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” i będzie realizowany w Warszawie w kawiarni Amakuru przy Al. Solidarności 101. (najbliższe przystanki ZTM to Ratusz Arsenał i Kino Femina).

Pierwszy pokaz w ramach akcji „Po pierwsze dziecko” będzie miał miejsce w czwartek 29 września o godz. 12:00. Zapisy przyjmowane są drogą mailową pod adresem: promocja@salvatti.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzenia zostanie odesłane mailem. Udział w pokazie jest bezpłatny. Czas – 1,5 godz.

O terminie kolejnych spotkań Fundacja Salvatti.pl poinformuje na stronie www.salvatti.pl.

Patronat medialny nad akcją sprawuje tygodnik "Idziemy".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 sierpnia

"Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” Odpowiedzieli: „Bo nas nikt nie najął”.

Dziś w Kościele: środa, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Piusa X, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 9,6-15, Ps 21(20),2-7, Mt 20,1-16
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -