21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w archidiecezji warszawskiej

Ocena: 4.425
1135

W sobotę, 25 listopada, młodzi spotkali się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Na wydarzenie przybyły setki młodych osób z archidiecezji warszawskiej, młodzież ze wspólnot parafialnych, szkół średnich, ministranci, lektorzy, młodzież z duszpasterstw akademickich i postakademickich, kapłani oraz osoby konsekrowane.

fot. Paweł Złowocki

Jednym z celów wydarzenia było przybliżenie postaci bł. Carla Acutisa, który jest patronem ludzi młodych. Spotkanie rozpoczął ks. Zbigniew Sawiak, który przywitał przybyłych wiernych, zaznaczając, że „takie spotkania odbywają się we wszystkich diecezjach w kontekście Światowych Dni Młodzieży”. Następnie młodzi uczestniczyli w modlitwie poprzez śpiew, który animował zespół muzyczny „Siewcy Lednicy”. Wspólne śpiewanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której młodzi zanosili swoje prośby i podziękowania, modląc się za wstawiennictwem bł. Carla Acutisa. Relikwie błogosławionego były obecne przez całe spotkanie.

Po modlitwie rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ordynariusz diecezji warszawskiej, kard. Kazimierz Nycz. Kardynał wyraził wdzięczność młodzieży za liczne przybycie i zachęcił, aby „nie bać się wejścia na drogę, na której najważniejszym przewodnikiem jest Jezus Chrystus”. Mszę św. koncelebrowali również bp pomocniczy Piotr Jarecki, bp Rafał Markowski, który wygłosił homilię oraz przybyli kapłani. W homilii pasterz zwrócił uwagę na ciągłe trwanie przy Chrystusie.

Dopiero, kiedy wkraczamy w dorosłość, zaczynamy pytać się o sens naszego życia. Szukając go z pomocą Łaski Bożej, możemy wyznać przed Bogiem, Panie, wierzę w Ciebie

– zaznaczył biskup.

Radosna atmosfera spotkania udzieliła się uczestnikom.

Podobało mi się, że mogliśmy wspólnie śpiewać i w ten sposób modlić się

– powiedziała Jaśmina Klaudia.

Inna z przybyłych młodych, Basia Matiasiak, podkreśliła entuzjastyczne podejście do wydarzenia swoich rówieśników.

Możemy pogłębiać relacje z Panem Bogiem i między sobą

– wskazała.

Diecezjalne spotkanie odbyło się w przededniu Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w czasie której obchodzony będzie 38. Światowy Dzień Młodzieży na poziomie kościołów lokalnych.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 lipca

XVI Niedziela zwykła
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Stwórz się na nowo
Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter