24 lutego
sobota
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

DuszPolonia

Ocena: 4.65
273

DuszPolonia to projekt, który powstał w 2019 r. Z powodzeniem działa w Niemczech, a także w mniejszym lub większym zakresie w kilku innych państwach, w tym we Francji.

Fot. ks. Henryk Zieliński

Pomysł projektu Duszpolonia.org powstał w 2019 r. z własnej potrzeby emigranta, kiedy to zrezygnowany przeszukiwałem internet, aby dowiedzieć się, kiedy to jest Msza św. w nadchodzącą niedzielę możliwie blisko miejscowości Lemmer, w której spędzaliśmy z chłopakami żeglarski weekend

– podkreślił w wypowiedzi dla portalu Polskifr.fr pomysłodawca inicjatywy informatyk dr Mirosław Dynia z Niemiec.

W gąszczu niepełnych lub przestarzałych informacji, adresów, nazw miast, które mi nic nie mówiły, obcojęzycznych zwrotów, które musiałem tłumaczyć, nie potrafiłem znaleźć tej cennej informacji

– dodał.

Jako informatyk postanowił zaproponować rozwiązanie łączące „księdza, który czeka w półpełnym kościele oraz wiernych, którzy szukają lub już się poddali”. Jak podkreślił, przyświecała mu myśl: „wszystko musi być ekstremalnie proste, tak, aby każdy mógł z tego systemu korzystać – niezależnie od umiejętności informatycznych czy choćby wieku”. W ten sposób powstała strona internetowa (https://www.duszpolonia.org/) i aplikacja (https://www.duszpolonia.org/apps.php).

Po wpisaniu w DuszPolonii miejscowości, która nas interesuje, można jeszcze zaznaczyć, w jakim promieniu od tej miejscowości chcemy szukać miejsca, gdzie odprawiana jest Msza św. Są do wyboru: 5, 25, 50, 75 i 100 km. Jeśli w przypadku jakiegoś miejsca nie ma 100 proc. pewności, czy dane o Mszach są aktualne, wtedy pojawia się informacja, że to informacja niepotwierdzona. W takiej sytuacji należy kontaktować się z daną parafią z wykorzystaniem podanych namiarów.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na duszpolonia.org.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 25 lutego

II Niedziela Wielkiego Postu
Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca:
«To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie».

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 9, 2-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz "Idziemy" - Rewelacja tajemnicy

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter