25 czerwca
piątek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Hiszpania: więcej zgonów z powodu Covid-19 niż w Chinach

Ocena: 0
413

„Liczba zgonów z powodu Covid-19 wyniosła w Hiszpanii 3434, co oznacza, że kraj wyprzedził już pod tym względem Chiny, gdzie zmarło 3281 osób” - poinformował w środę resort zdrowia. Związki zawodowe szacują, że ok. 20 proc. zakażonych to funkcjonariusze służb mundurowych.

Fot. PAP/EPA/Andreu Dalmau

W całym kraju w ciągu minionej doby zanotowano 738 zgonów i 7937 nowych zakażeń. Łącznie liczba zainfekowanych SARS-CoV-2 w Hiszpanii to 47610.

Władze czterech organizacji reprezentujących środowiska policjantów, żandarmów oraz żołnierzy wezwały rząd Pedra Sancheza do natychmiastowego wyposażenia funkcjonariuszy w odpowiedni sprzęt ochronny w związku z epidemią koronawirusa. Liczbę zainfekowanych do środy w swoich szeregach szacują na ponad 9 tys. osób.

Ponad 9 tys. zakażonych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa to tylko część skali zjawiska. W naszych statystykach nie uwzględniliśmy bowiem liczby infekcji w siłach zbrojnych

- napisali związkowcy w oświadczeniu przekazanym w środę rządowi i mediom, w tym m.in. agencji Europa Press.

Tymczasem w środę po południu władze Madrytu nakazały pracownikom służb mundurowych poddanie się obowiązkowym testom na obecność koronawirusa. W całym regionie hiszpańskiej stolicy do popołudnia zanotowano już łącznie ponad 14597 zachorowań i 1825 zgonów na Covid-19.

Z opublikowanych w środę szacunków ministerstwa pracy Hiszpanii wynika, że w związku z paraliżem gospodarki wskutek epidemii tymczasowo pracę straciło - z powodu zawieszenia działalności przez firmy - ponad 760 tys. osób.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

Piątek, XII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
Chcę, bądź oczyszczony!
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 8,1-4
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter