3 lipca
niedziela
Jacka, Anatola, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Indonezja: atak terrorystyczny na katolicką katedre

Ocena: 2.35
873

Śmierć dwóch zamachowców i rany co najmniej 14 osób – to skutek porannego ataku terrorystycznego na przed katolicką katedrą w mieście Makassar na indonezyjskiej wyspie Celebes.

fot. EPA/IQBAL LUBIS

Dwaj zamachowcy samobójcy, którzy dokonali eksplozji, przyjechali na motocyklu i wysadzili się przed główną bramą świątyni. Zamierzali wejść na teren kościoła - wyjaśnił rzecznik lokalnej policji. Obaj zamachowcy zginęli w wybuchu, a motocykl został zniszczony. „Zbieramy ludzkie szczątki, abyśmy mogli zidentyfikować płeć zamachowców-samobójców" - dodała policja. Co najmniej 14 osób zostało rannych, w tym pięciu wiernych, którzy właśnie wyszli z kościoła.

Prezydent Indonezji, Joko Widodo, wyraził „stanowcze potępienie” ataku, wzywając obywateli do „zachowania spokoju" i podkreślił, że „państwo gwarantuje bezpieczeństwo wiernych”. „Zdecydowanie potępiam ten akt terroryzmu i nakazałem szefowi policji dokładne zbadanie organizacji podejrzanych i zdemaskowanie jej do korzeni" - powiedział Widodo w telewizyjnym wystąpieniu. "Terroryzm jest zbrodnią przeciwko ludzkości i nie ma nic wspólnego z żadną religią" - dodał Widodo . Indonezyjski prezydent wezwał następnie do modlitwy o szybki powrót do zdrowia osób rannych.

W Indonezji, najludniejszym na świecie kraju zamieszkanym przez większość muzułmańską, kościoły chrześcijańskie są często celem islamskich ekstremistów. W maju 2018 r. w wyniku ataku na trzy kościoły na wyspie Jawa, do którego później przyznało się tzw. państwo Islamskie, zginęło 13 osób.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 3 lipca

Niedziela, XIV Tydzień zwykły
Ręka Pana da się poznać Jego sługom.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 10, 1-12. 17-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Robotnicy Pana (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter