30 listopada
czwartek
Andrzeja, Maury, Konstantego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

IV Tydzień dla Życia

Ocena: 0
1890
Debaty, konferencje naukowe, rekolekcje, nabożeństwa, spotkania ze znanymi ludźmi wypełnią trwający w stolicy w dniach 19-27 marca IV Tydzień dla Życia. Jego hasło przywołuje słowa Jana Pawła II: „Bądźcie solidarni z życiem”. 19 marca o godz. 9 w kościele Najświętszego Zbawiciela przy pl. Zbawiciela rozpoczęło się Warszawskie Jerycho – nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji obrony życia.

W dniach 20–22 marca w kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3 odbywa się Kongres Rodziny „Miłość i życie”. Małżeństwo i rodzina w budowaniu cywilizacji miłości (więcej: www.stowarzyszeniefidesetratio.pl). Także w weekend 21 i 22 marca od godz. 17 w auli kurialnej przy ul. Floriańskiej 3 rekolekcje wielkopostne dla medyków „Terapia duchowa dla medyków” prowadzi ks. Jan O’Dogherty, lekarz, duchowny Opus Dei (więcej: www.diecezja.waw.pl/medicina). Z kolei 22 marca o godz. 16.30 w kościele św. Anny przy ul. Krakowskie Przedmieście 68 rozpocznie się konferencja „Cud życia we Wszechświecie” (więcej:
www.skma.pl).

25 marca, w Dzień Świętości Życia, na zakończenie Warszawskiego Jerycha, o godz. 18.30 odbędzie się w kościele Najświętszego Zbawiciela Msza Święta z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz błogosławieństwem dla rodziców oczekujących dziecka.

IV Tydzień dla Życia zakończy 27 marca o godz. 18.30 konferencja naukowa „Fenomen życia. Aspekty medyczne, filozoficzne i prawne” w Auditorium Maximum UW (sala D) przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (więcej: www.solideo.pl).

W ramach obchodów IV Tygodnia dla Życia w dniach 19–25 marca między godz. 16 a 20 Radio Plus Warszawa (96,5 FM) emituje programy o tematyce rodziny, życia i wiary. Szczegółowy program IV Tygodnia dla Życia m.in. na stronie: www.archidiecezja.warszawa.pl/iv-tydzien-dla-zycia.

oprac. Radek Molenda
Idziemy nr 12 (495), 22 marca 2015 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 listopada

Czwartek, XXXIV Tydzień zwykły 
Pójdźcie za Mną,
a uczynię was rybakami ludzi.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 4, 18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter