24 listopada
piątek
Flory, Emmy, Chryzogona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jestem mamą geja

Ocena: 4.8
1037

Inni rodzice potrafią zaakceptować homoseksualizm swoich dzieci i cieszą się razem z nimi. Joanna nie

fot. bs, litografia

Rodzice Joanny rozwiedli się wcześnie. Każde z nich było potem w dwóch kolejnych związkach. Dorastała w poczuciu samotności, które kompensowała nadaktywnym życiem towarzyskim. Aby lepiej siebie zrozumieć, poszła na psychologię. Jako psycholog kliniczny prowadziła wiele grup terapii uzależnień. Założyła autorską grupę uzależnień od miłości i akceptacji. Przychodziło na nią wiele kobiet z problemami dotyczącymi tych dwóch postaw. Ona od młodości rzucała się w kolejne związki – nigdy dla seksu, ale dla akceptacji, której szukała u mężczyzn.

 

Spódnice i szminki

Przez długi czas nie rozumiała swoich wyborów. Tak było, gdy do klubu sportowego, w którym się udzielała, przyszedł Andrzej. Byli wtedy na studiach. Spojrzała na niego i pomyślała: „Tylko nie on!”. Wkrótce potem okazało się, że jest z nim w ciąży. Szybki ślub, a potem pasmo nieporozumień. On pracował w służbach, trenował sporty siłowe i był typowym „-holikiem”, stosującym wobec niej przemoc. Ona czuła się dziwnie w tej sytuacji – sama czuła się nie w porządku, że tak „nieuczciwie” za niego wyszła: tylko po to, by nie być samotną. A on myślał, że przyszła pani psycholog pomoże mu w jego problemach – taki deal.

W połowie studiów urodził się Maciek. Wychowywały go dwie matki: Joanna i jej teściowa. To od zawsze były dwie znaczące osoby w jego życiu. Mąż tymczasem wyzywał domowników, rzucał stołkami, był impulsywny. Nie był dla Joanny partnerem. Ani nikim ważnym. Weekendy chłopiec spędzał u babci – i tak przez trzy lata, aż Joanna skończyła studia.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 38 (624), 17 września 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 27 września 2017 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły