8 grudnia
środa
Marii, Światozara, Makarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Parolin na Forum Kobiet G20

Ocena: 0
279

Jan Paweł II już w 1995 roku pisał, że kobiety będą coraz bardziej uczestniczyć w rozwiązywaniu poważnych problemów przyszłości – przypominał kard. Pietro Parolin, zwracając się w imieniu Ojca Świętego do uczestniczek trwającego we Włoszech Forum Kobiet G20.

Fot. Vatican Media - kard. Pietro Parolin

Zdaniem watykańskiego sekretrza stanu znaczący wzrost udziału kobiet w życiu Kościoła, w polityce i życiu społecznym wymusi "przebudowę systemów w sposób sprzyjający procesom humanizacji, które charakteryzują cywilizację miłości".

Nawiązując do kryzysowej sytuacji na świecie po pandemii Covid-19 kard. Parolin podkreślił, że nasz świat potrzebuje partnerstwa kobiet, ich przywództwa i umiejętności, a także intuicji i poświęcenia.

Sam papież Franciszek często podkreśla niezastąpiony wkład kobiet w budowanie świata, który może być domem dla wszystkich. Na początku tego roku podkreślił, że kobiety są konkretne i umieją z cichą cierpliwością tkać nici życia. A pośród dzisiejszych globalnych wyzwań społecznych, gospodarczych i klimatycznych, kobiety mogą również w znacznym stopniu pomóc w promowaniu poczucia bezinteresowności, które jest najbardziej potrzebne w wysiłkach na rzecz troski o nasz wspólny dom i w walce z destrukcyjną logiką natychmiastowej opłacalności

- uważa kard. Parolin.

Ponadto, nie ulega wątpliwości, że solidarność i wzajemna współpraca kobiet i mężczyzn jest również niezbędna dla społeczeństwa. Wszyscy oni, z właściwą sobie specyfiką, są wezwani do przyjęcia swego wspólnego powołania do aktywnego budowania społeczeństwa. Pod pewnymi względami może to wymagać zmiany paradygmatu, który, daleki od technokratyzmu, musi być napędzany przez odnowione poczucie człowieczeństwa i głębokiej godności, która charakteryzuje każdą osobę ludzką

- dodał zwracając sie do kobiet.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 grudnia

Wtorek, II Tydzień Adwentu
Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
Oto nasz Pan Bóg przyjdzie z wielką mocą.
+ Czytania liturgiczne (rok  C, II): Mt 18,12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter