3 października
poniedziałek
Teresy, Heliodora, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Rodríguez Maradiaga: Potrzeba większej odpowiedzialności za życie

Ocena: 0
1267

O pełną odpowiedzialność w kwestiach ochrony życia zaapelował do swoich rodaków kard. Oscar Andres Rodríguez Maradiaga SDB.

2016-02-05 23:18
RV / Tegucigalpa, mz

Zwracając się do mieszkańców Hondurasu sprzeciwił się on jednoznacznie sugestiom przeprowadzania tzw. „aborcji terapeutycznych”, co pewne grupy proponują jako formę zabezpieczenia się przed ewentualnymi skutkami wirusa Zika. Zarażone są nim głównie kobiety w ciąży.

Honduraski kardynał zauważył, że każdy człowiek powinien w pełni brać odpowiedzialność za to, co związane jest z przekazywaniem życia. – Seks nie jest zabawą, to nie jest rozrywka, ale otrzymane od Boga zadanie odpowiedzialnego przekazywania życia – podkreślił hierarcha. Wskazał przy tym także na ogromną odpowiedzialność wychowawców. Edukacja seksualna nie może bowiem ograniczać się do informowania o istniejących środkach antykoncepcyjnych. Ma to być przede wszystkim uczenie odpowiedzialności za własną seksualność i przekazywane życie.

Arcybiskup stolicy Hondurasu przyznał, że w przypadku pojawienia się chorób płodów wywołanych przez wirus Zika ważna jest pomoc i współodpowiedzialność innych, poza rodzicami, za przyjęcie na świat tych dzieci. – Nie wolno nam myśleć, że rozwiążemy te problemy zabijaniem – podkreślił, odnosząc się bezpośrednio do propozycji stosowania tzw. „aborcji terapeutycznej”. – Terapeutyczny oznacza uzdrawiający, a przecież aborcja niczego nie leczy. Usuwa niewinne życie i pozostawia rany, które są trudne do zagojenia. Nigdy nie mówcie o aborcji terapeutycznej, bo to jest sprzeczność sama w sobie – powiedział kard. Rodríguez Maradiaga.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 października

Poniedziałek, XXVII tydzień zwykły, dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 10, 25-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter