16 lipca
wtorek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Krwawe zamieszki w Milwaukee

Ocena: 0
709

– Strzelanina, podpalenia i grabieże, które zapanowały na ulicach Milwaukee są bardzo bolesnym widokiem – napisał w oświadczeniu abp Listecki. Tamtejszy metropolita odniósł się do zamieszek po zabiciu przez policję 23-letniego Afroamerykanina. 

2016-08-16, 17:30
RV / Milwaukee (KAI), rk
fot. PAP/EPA/MILWAUKEE POLICE DEPARTMENT / HANDOUT

Protesty miejscowej ludności szybko przerodziły się w akty przemocy. Abp Jerome Listecki ostro potępił tego rodzaju nadużycia: „Wyrażanie sprzeciwu i protestu jest prawem każdego Amerykanina, ale podpalenia, kradzieże i strzelanie do prawowitej władzy nie mogą być usprawiedliwione”. Hierarcha zauważył, że każdy, kto postępuje w ten sposób, zadaje rany społeczeństwu, którego sam jest częścią.

W wyniku zamieszek poważne rany odniosło pięć osób, w tym czterech policjantów, którzy obrzuceni zostali szkłem i kamieniami. Dotychczas aresztowano 17 protestujących spośród ok. 150 biorących czynny udział w starciach ulicznych.

Konflikty policji z afroamerykańską częścią społeczeństwa wywołują protesty obywateli USA, które szczególnie przybrały na sile w ciągu ostatnich dwóch lat.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

" Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie "

Dziś w Kościele: wtorek, XIV tydzień zwykły
+ wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Wj 2, 1-15a; Ps 69; Mt 11, 20-24
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -