6 października
czwartek
Artura, Brunona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kto rządzi światem?

Ocena: 0
1669

Ideologia gender ma katolicyzm za głównego przeciwnika, bo cel życia katolika nie jest z tego świata. - mówi dr. Józef Orzeł – filozof, menedżer i analityk polityki – w rozmowie z Moniką Odrobińską

fot. xhz

Czy ideologię LGBTQI rzeczywiście wymyślili ci, którzy kryją się pod tymi literkami?

W żadnym razie. Owszem, jest ona (niby) w ich interesie, ale to nie oni narzucają nurt totalitarny i chcą przejąć władzę nad społeczeństwem. To polityka, media i biznes zawłaszczyli tę ideologię, jako dla siebie wygodną, bo wymierzoną przeciw kulturze, rodzinie, małżeństwu. Rozbija ona relacje społeczne i czyni człowieka wyizolowaną jednostką. „Uwolniony” z tradycyjnych więzów, z tożsamości, dla polityki staje się podatny na propagandę, dla biznesu – klientem opanowanym przez reklamę, dla mediów – konsumentem treści, pozbawionym dystansu i refleksji.

Ideologia rozbiera człowieka z tego, w co ubrała go historia i kultura. Każdy człowiek ma być taki sam: do pracy, do sklepu i do zabawy zwanej uprawianiem seksu bez zobowiązań. Nazywanie tego „ideologią LGBT+” przesłania prawdziwego autora. Chrześcijanie, ludzie kulturalni – w dawnym znaczeniu – nie walczą z człowiekiem, ale z jego postawą i myśleniem. Ludzie omotani ideologią – z człowiekiem. Śmiem twierdzić, że gdyby totalitarna ideologia zawładnęła światem, do obozów reedukacyjnych, jako pierwsi trafiliby ci spod tęczowej flagi, do niczego już wtedy niepotrzebni.

 

Jak w takim razie doszliśmy do momentu, w którym jesteśmy?

Proces ten na Zachodzie trwał długo, mniej więcej od buntu młodzieżowego w 1968 r. W Polsce zauważyliśmy go dopiero po obaleniu żelaznej kurtyny: jakieś 10 lat temu. Od „wiosny ludów XX w.” w 1968 r. trwa marsz przez instytucje młodych, którzy sprzeciwiali się „opresyjnemu systemowi”, ale teraz idą w kierunku obalenia rynkowej demokracji, rządów większości. Był to nie tyle awans młodych, ile inkorporacja – to ówczesne elity werbowały narybek w swoje szeregi. Opowieści o modelu kariery od pucybuta do milionera można między bajki włożyć.

Tak samo było w Polsce. Wskutek nacisków pomocowych Zachodu elity zaczęły się u nas kształtować w sposób zależny od elit zachodnich i ich interesów oraz polityki. Dzieje się to na podobieństwo elit kompradorskich, w których władze miejscowe, dobierane przez kolonizatorów, reprezentowały interes macierzy, a nie obywateli.

Na dobór strony „Solidarnościowej” do obrad Okrągłego Stołu wpływ miały nie tylko krajowe władze komunistyczne, ale także elity zachodnie. Pamiętam zorganizowaną przez administrację USA dwutygodniową konferencję dla przyszłych elit bloku wschodniego. Spośród zebranych tam Polaków tylko ja nie bałem się mówić, co myślę, a nie to, co chcą usłyszeć organizatorzy. I tylko ja nie zrobiłem potem kariery rządowej.

 

Co nas czeka?

Zanim odpowiem na to pytanie, przybliżę funkcjonowanie dwóch sprzecznych trendów, które na tej przyszłości zaważą. Pierwszy – reprezentuje Zachód, drugi – Azja. Gdyby świat nadal był zdominowany przez Zachód, czekałby nas szybki rozwój, czy raczej „zwój”, w kierunku reżimu ideologii gender, będącego krzyżówką Orwella z Huxleyem. Zamieszkiwałoby go społeczeństwo totalnie podporządkowane elitom: materialnie, ideologicznie, medialnie i biznesowo.

Komunizm zmierzał do trójwładzy jednej klasy: posiadaczy środków produkcji (dziś powiedzielibyśmy: biznesu, kapitału), polityki i propagandy (dziś mówimy: mediów). Dzięki temu komuniści całkowicie mogli od siebie uzależnić społeczeństwo. Dziś na Zachodzie do ideologii genderowej przyłączyły się elity: najpierw umysłowe, co widać szczególnie na uniwersytetach i w mediach mainstreamowych, potem w polityce i wreszcie w biznesie. Jeśli będzie tak dalej, to za 20 lat trafią do więzienia wszyscy myślący inaczej. Zapowiedzią jest choćby casus cukiernika, skazanego za odmowę wykonania perwersyjnych ozdób na tort weselny pary gejów, czy permanentne wyroki więzienia dla kanadyjskiej obrończyni życia nienarodzonych. Zagarnięcie przez elity najważniejszych dziedzin życia społecznego sprowadzi demokrację do pozoru, bo obywatele nie będą mogli głosować na nikogo spoza wyznawców ideologii gender; ci „niepostępowi” nie będą do debaty publicznej dopuszczani (co na uniwersytetach już się stało).

 

Skoro na drodze logiki dochodzenia do władzy i sprawowania jej ideologia gender idzie w ślad ideologii komunistycznej, to może skończy tak samo?

W komunizmie, który na sztandarach niósł obronę robotników, ideologami byli intelektualiści, jak Karol Marx, czyli elita. Robotnicy byli jej potrzebni do rozbudzenia społecznej empatii. Występowali tylko w nazwie partii rządzącej, ale doborem jej elit kierowało jedno kryterium: lojalność wobec Kremla. Mechanizm jest więc ten sam: wybieramy grupę pokrzywdzoną, prowadzimy pedagogikę wstydu, jak to źle tę grupę traktujemy, i już możemy rządzić w jej imieniu.

Mniejszości seksualne – które, jak widać, są tylko pionkiem w tej grze – wcale nie były na Zachodzie pierwsze. Najpierw byli Murzyni, których krzywda także była ewidentna. Ale polityczne równouprawnienie, wreszcie uprzywilejowanie, doprowadziły do takiej demoralizacji tej grupy społecznej, że ma ona w efekcie lepsze warunki startu, a im więcej żąda, tym mniej pracuje. Dowody na to obserwujemy w postaci obecnych zamieszek w USA.

Nie chodzi tu więc o zadośćuczynienie i równouprawnienie, ale o uprzywilejowanie kosztem zwykłej większości. Te żądania nie pochodzą wcale od grup mniejszości seksualnych, tylko od ich ideologów.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 października

Piątek, XXVII tydzień zwykły, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
Dał pokarm bogobojnym, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 11, 15-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter