18 marca
niedziela
Cyryla, Edwarda, Boguchwaly
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kwiatki na Dzień Kobiet

Ocena: 0
688

Czy jestem kobieca? I co to znaczy? Możemy być częstymi gośćmi w salonach urody i kupować ciuchy u znanych projektantów, ale prawdziwy kobiecy urok to więcej niż makijaż, obcisła spódniczka i buty na wysokim obcasie.

fot. archiwum

– Kobiecość to dar, który otrzymałam, nie mogę go więc nie rozwijać – mówi s. Beata Zawiślak, urszulanka. – Oczywiście, kobiecość siostry zakonnej różni się od kobiecości matki czy żony, ale jest równie piękna i owocna. Cieszę się, że jestem kobietą, bo dla mnie to przede wszystkim otwarcie się na drugiego człowieka. Realizuję się w pełni przez służbę, którą bardzo lubię – to jest pracę z tymi, których Bóg postawi na mojej drodze. Z każdym mogę dzielić się sobą, swoim czasem, talentami, radością, a także prowadzić ich do świętości. To jest moje bycie kobietą, siostrą, matką i przyjaciółką.

– Pracuję w wojsku, gdzie jest tylko 5 proc. kobiet. Gdzie się obejrzę, tam mężczyzna. Jako kobieta mogę im pokazać, jaka siła jest we mnie – w tym trudnym zawodzie, jakim jest służba ojczyźnie. Odnalazłam się w miejscu, gdzie nie każda kobieta, ale również nie każdy mężczyzna daliby radę. Często w rozmowie z mężczyznami wskazuję im na nasz odmienny sposób myślenia. Kobieta żołnierz musi dwa razy więcej wykazać się przed dowódcami, niż koledzy – opowiada Lucyna Podgórska.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 10 (648), 11 marca 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 21 marca 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły