21 czerwca
piątek
Alicji, Alojzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

List otwarty KSM do prez. Rafała Trzaskowskiego

Ocena: 5
490

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wystosowuje list otwarty do Prezydenta Rafała Trzaskowskiego w sprawie decyzji o usunięciu krzyży i symboli religijnych z urzędów publicznych w Warszawie.

Fot. Pixabay - CC0

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) wystosowało list otwarty do Prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, wyrażając swoje głębokie zaniepokojenie decyzją o usunięciu krzyży z urzędów publicznych w stolicy. Decyzja ta, według stowarzyszenia, stanowi naruszenie wielowiekowej tradycji oraz symboliki religijnej, która jest integralną częścią polskiego dziedzictwa kulturowego.

W liście otwartym KSM podkreśla, że krzyż jest symbolem nie tylko religijnym, ale również historycznym i kulturowym, który odgrywa ważną rolę w życiu wielu Polaków. Stowarzyszenie apeluje o zmianę tej decyzji

Obecność symboli religijnych, w tym krzyża, pozwala przypominać o wartościach uniwersalnych dla naszego społeczeństwa jak: miłość, empatia, solidarność i odwaga

- piszą członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W liście KSM zwraca uwagę na kilka kluczowych kwestii:

Poszanowanie tradycji: Krzyż jest ważnym symbolem religijnym i kulturowym, który od wieków obecny jest w polskiej przestrzeni publicznej.
Różnorodność wyznaniowa: Współistnienie różnych wyznań i światopoglądów powinno opierać się na wzajemnym szacunku i dialogu.
Wpływ na społeczność: Decyzje dotyczące symboli religijnych w przestrzeni publicznej powinny być konsultowane z mieszkańcami i organizacjami reprezentującymi różne grupy wyznaniowe.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży apeluje do Prezydenta Trzaskowskiego o zmianę podjętej decyzji.

O Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży:

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) to ogólnopolska organizacja zrzeszająca młodych katolików, działająca na rzecz kształtowania postaw obywatelskich, patriotycznych i religijnych wśród młodzieży. KSM organizuje liczne inicjatywy, warsztaty i wydarzenia mające na celu rozwój młodych ludzi w duchu wartości chrześcijańskich.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 czerwca

Piątek, XI Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter