19 czerwca
środa
Gerwazego, Protazego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Młodzież na Marymoncie

Ocena: 4.93333
1736

W ramach przygotowań do ŚDM w Lizbonie w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie 15 kwietnia odbyło się spotkanie młodzieży.

fot. Patryk Lubryczyński

W ramach przygotowań do ŚDM w Lizbonie w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie, odbyło się 15 kwietnia spotkanie młodzieży związanej z marianami pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Organizator ks. Michał Garbecki MIC zaznacza, że uczestniczyło w nim ok. 150 młodych.

Po pandemii młodzież znowu licznie przyjechała na wspólną modlitwę i integrację. Inicjatywa to dobra okazja dla duszpasterzy, aby połączyć siły w ewangelizacji

– mówi ks. Garbecki. Uczestniczka Joanna Chęcińska z parafii Nawrócenia św. Pawła w Skórcu wyjaśnia, że chce bardziej duchowo przygotować się do ŚDM.

Przyjechałam tu pogłębić wiarę i poznać ludzi

– tłumaczy.

Z kolei Klaudia Walczuk z parafii Bożego Ciała w Siedlcach dzieli się, że była już na ŚDM w Krakowie.

Zapamiętałam wspaniałą atmosferę

– dodaje. Młodzież wysłuchała świadectwa ewangelizatora Marcina Gomułki.

Potrzeba ewangelizować w sposób naturalny. Młodzież jest wyczulona na wszelką propagandę i fałsz. Staram się mówić młodym o wolności i obfitości życia, której nie doświadczy się bez wyrzeczeń

– podkreśla M. Gomułka. Po konferencji był czas na poznanie kwestii organizacyjnych związanych z wyjazdem na ŚDM i spowiedź. Następnie uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Rafał Markowski.

Tomasz Apostoł był młodym człowiekiem, który na drodze życia spotkał Jezusa i zafascynował się jego przesłaniem. Nauczanie Chrystusa można sprowadzić do przepowiadania nowego Królestwa, w którym wszyscy czują się ze sobą powiązani najgłębszymi więzami wiary

– zauważył bp Markowski. 

Po Mszy św. zespół muzyczny Przystanek Jezus poprowadził uwielbienie z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Ewangelizację zakończyła zabawa z wodzirejem i agapa. Kolejne spotkanie młodych odbędzie się w sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii w dniach 19-21 maja.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 czerwca

Poniedziałek, XI Tydzień zwykływs
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 1-6. 16-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter