13 kwietnia
wtorek
Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa i czyn

Ocena: 0
435

Jeśli zastanawiasz się, jak połączyć teologiczny i praktyczny wymiar miłosierdzia, to Centrum Pomocników Mariańskich w Warszawie może być źródłem inspiracji.

fot. z archiwum Centrum Pomocników Mariańskich w Warszawie

SPM wspiera wyjazdy wakacyjne dla ubogiej młodzieży ze Wschodu. Na zdjęciu: ks. Grzegorz Burdyński MIC i ks. Grzegorz Sadłowski z młodzieżą w Kazachstanie

 

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich (SPM) powstało w 1994 r. Ma swoją siedzibę przy par. NMP Matki Miłosierdzia na warszawskich Stegnach. – Jest to grupa ludzi świeckich organizująca się wokół Zgromadzenia Księży Marianów. Chcą z nimi współpracować na rzecz szerzenia charyzmatu niepokalanego poczęcia i Bożego Miłosierdzia oraz wspierać prace misjonarzy mariańskich – tłumaczy ks. dr Łukasz Wiśniewski MIC, dyrektor Centrum Pomocników Mariańskich w Warszawie.

Od początku istnienia stowarzyszenia działa „Linia modlitwy”. Wolontariusze czekają przy telefonie w warszawskiej siedzibie, przyjmując intencje modlitewne. Odbierają również prośby przesyłane na skrzynkę elektroniczną. – Wszystkie prośby omadlamy o 15.00, w Godzinę Miłosierdzia – mówi ks. Wiśniewski.

Michał Krajski, odpowiedzialny za komunikację w SPM oraz redaktor kwartalnika „Z Niepokalaną”, zaprasza do ściągnięcia aplikacji „Modlitwa w potrzebie”. – To narzędzie multimedialne umożliwia złożenie intencji modlitewnej i włączenie się do jednej z wielu nowenn, które odmawiane są w stowarzyszeniu. Daje też możliwość wsparcia misji prowadzonych przez księży marianów. Znajdziesz tam modlitwę na każdą okazję. Jeśli chcesz, aby tysiące osób modliło się w Twoich potrzebach, dołącz – zachęca red. Krajski.


Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 15 (806), 11 kwietnia 2021 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 14 kwietnia 2021


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 kwietnia

Wtorek, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni/wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika
«Trzeba wam się powtórnie narodzić».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 3, 7b-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter