22 maja
środa
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mundial ożywia Bułhakowa

Ocena: 0
916

Cudzoziemcy goszczący w Moskwie na mundialu chętnie szukają w księgarniach angielskiego przekładu powieści Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata"; ogółem od początku mistrzostw sprzedaż książek tego pisarza wzrosła o 30 procent.

fot. Domena publiczna, Link

Szefowa sieci księgarni Moskowskij Dom Knigi Nadieżda Michajłowa powiedziała w piątek, że dane handlowe wskazują, iż cudzoziemcy, którzy trafiają do księgarni, sięgają po rosyjską klasykę.

"Najpopularniejszym pisarzem wśród turystów okazał się Michaił Bułhakow. W czerwcu sprzedaż jego utworów wydanych w językach obcych wzrosła o około 30 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem. Najbardziej popularna jest powieść "Mistrz i Małgorzata", szczególnie w języku angielskim" - powiedziała Michajłowa.

Zapewniła, że wzrosła również, aż dwukrotnie, sprzedaż przekładów na języki obce największego klasyka literatury rosyjskiej, poety Aleksandra Puszkina.

Akcja "Mistrza i Małgorzaty" rozpoczyna się na Patriarszych Prudach w Moskwie. Miejsce to - otoczony drzewami staw, ze stylowymi kamienicami wokół, w których mieszczą się modne sklepy i lokale - jest bardzo popularne nie tylko wśród wielbicieli Bułhakowa. To również centrum życia nocnego w letnie wieczory i weekendy.

Z danych moskiewskich księgarni wynika, że cudzoziemcy poszukują w nich także anglojęzycznych przewodników po miastach Rosji, w których odbywają się mecze mundialu. Prócz głównych metropolii, szczególnie chętnie odwiedzanych przez turystów - Moskwy i Petersburga - są to: Jekaterynburg, Kaliningrad, Kazań, Niżny Nowogród, Rostów nad Donem, Samara, Sarańsk, Soczi i Wołgograd.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 maja

"Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity."

Dziś w Kościele: środa V tygodnia Wielkanocy
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 15,1-6; Ps 122 (121),1b-2. 4-5; J 15,1-8
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -