23 września
środa
Tekli, Boguslawa, Linusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Na ratunek niepełnosprawnym

Ocena: 0
2041

Ruszyła akcja Kruszymy Mury, która ma pomóc przetrwać Fundacji "Normalna Przyszłość", wspierającej na co dzień osoby niepełnosprawne.

Dzięki zaangażowaniu Fundacji każdego roku znajduje pracę
ponad 100 osób niepełnosprawnych

2016-03-04 11:28 mat. pras., mz
fot. mat. pras.

Kruszą mury obojętności, barier i stereotypów, z którymi mierzą się osoby z niedyspozycjami. Fundacja zaczynała funkcjonowanie w pokoju w jednym z warszawskich akademików. Dziś ma oddziały w Warszawie, Łodzi, Białymstoku i Radomiu. Mimo, że jej działacze sami borykają się z różnymi niesprawnościami, dzięki ich zaangażowaniu każdego roku ponad 100 osób niepełnosprawnych znajduje pracę. – Sami często potrzebujemy pomocy, ale nie załamujemy rąk i staramy się pomagać innym. Swoją niezwykłością wpływamy na świadomość nie tylko osób niepełnosprawnych, ale także na całe społeczeństwo – mówi Aneta Olkowska, założycielka i prezes Fundacji.

Po wielu latach skutecznych działań Fundacja stanęła przed trudnym do przebicia murem. Działalność Fundacji finansowana jest m.in. z PFRON. Jednak dotacje publiczne nie pokrywają wszystkich kosztów. Szersza skala działań oznacza nie tylko większe wsparcie niepełnosprawnych, ale też wyższe koszty codziennego funkcjonowania.

Fundacja zamierza w tym roku znaleźć pracę dla kolejnych 100 osób niepełnosprawnych. Średni koszt, który Fundacja musi ponieść z własnych środków na przygotowanie jednej osoby do podjęcia pracy, to 1200 zł. Zatem na ten rok potrzebnych jest 120 tys. złotych.

– Jeżeli do 31 marca 2016 r. nie zbierzemy tej kwoty, będziemy musieli ogłosić likwidację Fundacji – mówi Aneta Olkowska. – Pozbawimy tym samym setki osób z niepełnosprawnościami pracy i samodzielnego, godnego życia. A tego nikt z nas nie chce. Życie ludzkie jest tak nieprzewidywalne, że nie wiadomo, w którym momencie możemy znaleźć się po tej drugiej stronie.

Twórcy Fundacji mocno wierzą w to, że dzięki pomocy dobrych ludzi uda im się zebrać kwotę potrzebną do przetrwania i dalszego funkcjonowania fundacji. Działania Fundacji można wesprzeć na stronie www.kruszymymury.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 września

Środa, XXV Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Bliskie jest królestwo Boże.
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Prz 30, 5-9; Ps 119, 29 i 72. 89 i 101. 104 i 163; Łk 9, 1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter