19 lipca
piątek
Wincentego, Wodzislawa, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nawoływał w internecie do zabójstwa o. Rydzyka. Prokuratura wszczęła postępowanie

Ocena: 0
2103

Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód wszczęła postępowanie ws. nawoływania do zabójstwa założyciela Radia Maryja i TV Trwam o. Tadeusza Rydzyka - poinformowała szefowa toruńskiej prokuratury Judyta Głowacka.

fot. Piotr Drabik, flickr, CC BY 2.0

"Postępowanie zostało wszczęte 13 czerwca. Toczy się ono na razie w sprawie, a nie przeciwko komuś i dotyczy publicznego nawoływania do zbrodni (art. 255 par. 2 kk.) oraz znieważenia za pomocą środków masowego komunikowania (art. 216 par. 2 kk)" - wskazała w rozmowie z PAP prokurator Głowacka.

"Pierwszy czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Za drugi grozi grzywna, ograniczenie wolności bądź jej pozbawienie do roku. Postępowanie jest w tej chwili na wstępnym etapie" - dodała szefowa Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód. Potwierdziła, że chodzi o nawoływanie w internecie do zabójstwa o. Tadeusza Rydzyka.

O sprawie poinformował w środę "Nasz Dziennik". W artykule pt. "Grozili księdzu" poinformowano, że chodzi o wpisy na portalu Interia.pl, co również potwierdziła PAP Głowacka. Gazeta wskazuje, że chodzi o wpisy, które ukazały się pod artykułem "opisującym krytyczną wypowiedź dyrektora Radia Maryja odnośnie zmiany pierwotnych założeń reformy zakazu handlu w niedzielę".

Jak informuje "Nasz Dziennik", internauci pisali m.in. o "powieszeniu kapłana i życzyli mu śmierci, a także zamieścili wiele obrażających duchownego, niewypowiedzianie ohydnych wpisów". Cytowany przez gazetę przewodniczący Rady Instytutu "Pamięć i Tożsamość" im. Jana Pawła II Andrzej Jaworski podkreślił, że "nie można tolerować takiego języka nienawiści w mediach elektronicznych".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 lipca

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 11, 28-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter