27 maja
poniedziałek
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nie żyje Indi Gregory

Ocena: 5
261

Indi Gregory umarła ostatniej nocy o 1.45 w hospicjum.

Fot. X/Universitarios Católicos

Do hospicjum przeniesiono ją ze szpitala w Nottingham po odłączeniu aparatury medycznej, która podtrzymywała jej życie. Rodzice walczyli do ostatniej chwili o to, by kontynuowano jej leczenie, lecz sądy angielskie były nieugięte, powołując się na tzw. najlepszy interes dziecka. Nie pomogło także nadanie jej obywatelstwa włoskiego; odmówiono bowiem przetransportowania jej do Włoch.

Wraz z żoną przeżywamy gniew i wstyd, a nasze serca są złamane

– mówił w porannym oświadczeniu ojciec dziewczynki, Dean Gregory. Jak dodał, brytyjska służba medyczna i sądy nie tylko zabrali jej możliwość życia, lecz także możliwość śmierci w swym domu.

Indi cierpiała na rzadką chorobę dotykającą mitochondriów komórkowych i żyła dzięki specjalistycznej aparaturze medycznej. Ze względu na brak perspektyw na wyleczenie, a także ból, jakiego doświadczało dziecko, lekarze orzekli, że dalsze podtrzymywanie funkcji życiowych nie jest celowe, co następnie zostało potwierdzone przez brytyjskie sądy. Jednak z tą decyzją nie zgadzali się rodzice Indi.

Pomoc zaoferował im watykański szpital Bambino Gesù, a także rząd włoski. Ten ostatni nadał nawet dziewczynce obywatelstwo. Jednak sądy uznały, że transport do Rzymu nie jest w interesie dziecka, podkreślając, że jest ona w słabym stanie i że byłoby to dla niej kolejne cierpienie, a ponadto byłoby to przedsięwzięcie skomplikowane.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

Poniedziałek, VII Tydzień zwykły
Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim,
aby was ubóstwem swoim ubogacić.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 17-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter