18 lutego
wtorek
Szymona, Konstancji, Flawiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Oczekiwana klinika

Ocena: 0
790

Miasto Łódź ma już – pierwszą w Polsce – Poradnię i Klinikę Diagnostyki i Leczenia Niepłodności u kobiet i mężczyzn. Powstała w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki i ma do dyspozycji 30 łóżek i dwie sale operacyjne z najnowocześniejszym w Polsce wyposażeniem, także do badań laparoskopowych.

fot. ks. Paweł Kłys

– Jest pierwszą z szesnastu takich klinik, które zostaną otwarte na terenie całego kraju – powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Zauważył, że umiejscowienie kliniki w instytucie medycznym da impuls do rozwoju nauki o niepłodności, aby przełamać paradoks współczesności: „bezpłodność równa się in vitro”.

– Niepłodność jest narastającym problemem społecznym i zdrowotnym – mówił prof. Krzysztof Szaflik z kliniki ginekologii, rozrodczości i terapii płodu – a prokreacja obejmuje nie tylko wymiar fizyczny, psychiczny i emocjonalny, ale także społeczny.

Poradnię i klinikę poświęcił biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej Marek Marczak. – Wszyscy możemy Panu Bogu podziękować za to miejsce, w którym, jak wierzę, wiele osób będzie mogło także podziękować Bogu i ludziom za nowe życie – podkreślił.

W nowo powstałej poradni i klinice pacjenci będą mogli skorzystać z porady lekarskiej specjalistów z takich dziedzin jak: ginekologia, andrologia, urologia, endokrynologia, immunologia, psychologia i genetyka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 lutego

Mając oczy, nie widzicie; mając uszy, nie słyszycie?
Dziś w Kościele: wtorek, VI tydzień zwykły, wsp. dowolne św. Teotoniusza, zakonnika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 1, 12-18; Ps 94, 12-15. 18-19; Mk 8, 14-21
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -