27 listopada
niedziela
Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ojcowskie serce

Ocena: 0
1109

Wydaje się, że pokolenia wchodzące w dojrzałe życie są coraz lepiej przygotowane zawodowo, ale coraz mniej dojrzałe, wręcz infantylne.

„W doborowym towarzystwie” to komedia sprzed piętnastu lat. Opisuje zderzenie pokoleń w tamtych czasach. Dan jest dyrektorem działu sprzedaży dużego magazynu sportowego. Szczęśliwie żonaty, ma dwie córki. Staje w obliczu wydarzenia zmieniającego jego życie, kiedy firma zostaje wykupiona przez koncern, który promuje korporacyjną koncepcję synergii. Po tym, jak został zmuszony do zwolnienia kilku swoich wieloletnich współpracowników, staje się pomocnikiem nowego szefa, Cartera, 26-letniego cudownego ucznia szkoły biznesu. Dan i Carter równocześnie muszą stawić czoła wyzwaniom w życiu osobistym. Dla Dana jest to wspieranie córek, starsza z nich przygotowuje się do college’u. Dowiaduje się też, że jego 45-letnia żona jest w ciąży. Niesie to wyzwania finansowe: zaciągnięcie drugiego kredytu hipotecznego, aby pokryć koszty edukacji córki i utrzymania nowego dziecka.

Carter został porzucony przez narcystyczną żonę i nie wie, co ze sobą robić. Zmaga się z samotnością. Wprasza się na kolację do domu Dana, gdzie poznaje jego córkę. Szybko nawiązuje się między nimi nić porozumienia. W kolejnych dniach spędzają wiele czasu razem. Ich przyjaźń bierze zakręt, gdy Dan odkrywa ich tajemnicę. Kilka dni później wpada do restauracji podczas jednego z romantycznych spotkań. Po ostrej wymianie zdań puszczają mu nerwy i wali swego młodego szefa pięścią w twarz.

Po kolejnych zmianach w korporacji magazyn sportowy zostaje ponownie sprzedany. Tym razem Carter zostaje zwolniony, a Dan wraca na swoje dawne stanowisko. Jednak od pewnego czasu Dan patrzy na młodego Cartera ojcowskim spojrzeniem. Chcąc mu pomóc, oferuje mu stanowisko swego pomocnika. Carter odmawia, mówiąc, że musi wziąć trochę wolnego i odkryć, co naprawdę chce robić w swoim życiu. Ostatnia scena filmu to rozmowa telefoniczna Dana z Carterem, z wiadomością o narodzinach trzeciej córki. Carter biega po plaży w innym mieście. Gratuluje Danowi malucha i gorąco dziękuje za wszelkie dobro, a szczególnie za to, że mocno mu dał po pysku w restauracji. Przyznaje, że była to dla niego najlepsza życiowa lekcja.

Minęło piętnaście lat od premiery tego filmu. Wydaje się, że pokolenia wchodzące w dojrzałe życie są coraz lepiej przygotowane zawodowo, ale coraz mniej dojrzałe, wręcz infantylne. Czy dzisiejsi pięćdziesięciolatkowie potrafią i zechcą pomóc tym młodym wilkom wkraczającym w dojrzałe życie? Jak im przekazać, że życie to nie miła zabawa?

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest duchownym Prałatury Opus Dei w Warszawie

- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 27 listopada

Niedziela, I tydzień Adwentu
Czuwajcie więc, bo nie wiecie,
w którym dniu Pan wasz przyjdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 24,37-44
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ komentarz "Idziemy" - Teraz

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter