25 maja
sobota
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Opłatek Maltański

Ocena: 0
4599

Zakon Maltański w Polsce zaprasza do udziału w kolejnej, już siedemnastej, edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej Opłatek Maltański, która od 2002 r. odbyła się w 29 miastach i pozwoliła objąć wsparciem blisko 9 tys. osób starszych, ubogich, samotnych i potrzebujących pomocy oraz rodzin wielodzietnych.

fot. arch. organizatora

W tym roku już po raz piąty jednym z miast, w których odbędzie się Opłatek Maltański, jest Warszawa. Nad jego organizacją czuwa Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie „Pomoc Maltańska”.

We wtorek 18 grudnia od godz. 15 Fundacja zaprosi do stołu wigilijnego podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej Praga-Południe – seniorów, osoby niepełnosprawne oraz rodziny z dziećmi. Wszyscy oni znajdują się w trudnej sytuacji wynikającej z osamotnienia lub niedostatku materialnego. Podobnie jak w latach ubiegłych, 140 zaproszonych gości zasiądzie do wigilijnej wieczerzy w restauracji Piąta Ćwiartka w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim. Wieczerza rozpocznie się wspólną modlitwą oraz dzieleniem się opłatkiem przez zaproszonych gości, członków Zakonu i wolontariuszy. Kolacja zostanie uświetniona koncertem kolęd oraz wizytą św. Mikołaja, który rozda imienne prezenty najmłodszym gościom Opłatka Maltańskiego. Po uczcie rozpocznie się wspólne śpiewanie kolęd i przekazanie wszystkim dorosłym gościom paczek żywnościowych.

Od początku akcji organizatorzy ściśle współpracują z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej i Domami Pomocy Społecznej, dzięki czemu trafiają do osób najbardziej potrzebujących. Patronat honorowy nad Opłatkiem Maltańskim w Warszawie objął kard. Kazimierz Nycz. Jak co roku obecny będzie także ks. prałat Bogdan Bartołd, duchowy gospodarz Opłatka Maltańskiego w Warszawie. Patronat medialny sprawuje tygodnik „Idziemy”.

Szczegółowe informacje o Opłatku Maltańskim można znaleźć na stronie www.oplatekmaltanski.org. Dodatkowo informator dotyczący działań związanych w organizacją Opłatka Maltańskiego w całej Polsce znajduje się na stronie www.oplatekmaltanski.org/informator-2015./opr. RM

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 maja

"Nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi."

Dziś w Kościele: sobota V tygodnia Wielkanocy
+ dzień powszedni albo wspomnienie (do wyboru):
        - św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła
        - św. Grzegorza VII, papieża
        - św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 16,1-10; Ps 100 (99),2-3.4-5; J 15,18-21.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -