24 lutego
poniedziałek
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Opłatek Maltański

Ocena: 0
5353

Zakon Maltański w Polsce zaprasza do udziału w kolejnej, już siedemnastej, edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej Opłatek Maltański, która od 2002 r. odbyła się w 29 miastach i pozwoliła objąć wsparciem blisko 9 tys. osób starszych, ubogich, samotnych i potrzebujących pomocy oraz rodzin wielodzietnych.

fot. arch. organizatora

W tym roku już po raz piąty jednym z miast, w których odbędzie się Opłatek Maltański, jest Warszawa. Nad jego organizacją czuwa Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie „Pomoc Maltańska”.

We wtorek 18 grudnia od godz. 15 Fundacja zaprosi do stołu wigilijnego podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej Praga-Południe – seniorów, osoby niepełnosprawne oraz rodziny z dziećmi. Wszyscy oni znajdują się w trudnej sytuacji wynikającej z osamotnienia lub niedostatku materialnego. Podobnie jak w latach ubiegłych, 140 zaproszonych gości zasiądzie do wigilijnej wieczerzy w restauracji Piąta Ćwiartka w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim. Wieczerza rozpocznie się wspólną modlitwą oraz dzieleniem się opłatkiem przez zaproszonych gości, członków Zakonu i wolontariuszy. Kolacja zostanie uświetniona koncertem kolęd oraz wizytą św. Mikołaja, który rozda imienne prezenty najmłodszym gościom Opłatka Maltańskiego. Po uczcie rozpocznie się wspólne śpiewanie kolęd i przekazanie wszystkim dorosłym gościom paczek żywnościowych.

Od początku akcji organizatorzy ściśle współpracują z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej i Domami Pomocy Społecznej, dzięki czemu trafiają do osób najbardziej potrzebujących. Patronat honorowy nad Opłatkiem Maltańskim w Warszawie objął kard. Kazimierz Nycz. Jak co roku obecny będzie także ks. prałat Bogdan Bartołd, duchowy gospodarz Opłatka Maltańskiego w Warszawie. Patronat medialny sprawuje tygodnik „Idziemy”.

Szczegółowe informacje o Opłatku Maltańskim można znaleźć na stronie www.oplatekmaltanski.org. Dodatkowo informator dotyczący działań związanych w organizacją Opłatka Maltańskiego w całej Polsce znajduje się na stronie www.oplatekmaltanski.org/informator-2015./opr. RM

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 lutego

Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy
Dziś w Kościele: poniedziałek, VII tydzień zwykły, wsp. dowolne św. Marka Marconi, zakonnika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 3,13-18; Ps 19,8-10.15; Mk 9,14-29
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

+ Wielkopostne Kościoły StacyjneNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -