29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Organy z aborcji

Ocena: 0
2297
W ubiegłym tygodniu świat obiegły dokonane ukrytą kamerą wideo nagrania rozmów na temat handlu narządami pozyskiwanymi z ludzkich płodów podczas aborcji.
Rozmowy prowadzili przedstawiciele amerykańskiej organizacji Planned Parenthood (PP), która skupia ponad 80 grup i podmiotów prowadzących 800 placówek – głównie aborcyjnych – we wszystkich stanach. Nagrań dokonała grupa non profit Center for Medical Progress, której szefem jest 26-letni David Daleiden. Nagrania wzbudziły wśród opinii publicznej szok i niedowierzanie, ale dla amerykańskiej lewicy ważniejsza jest kwestia nielegalnego nagrania niż treść ujawnionych rozmów. Na pierwszej z trzech opublikowanych taśm dr Deborah Nucatola z PP, między kęsami spożywanego z autorem nagrania lunchu, opowiada o zapotrzebowaniu na poszczególne organy: nienaruszone serca, jak najwięcej nietkniętych wątrób, pojawiły się też płuca. Dr Nucatola rzuca liczby i ceny. Obszerną korespondencję na ten temat zamieściła „Rzeczpospolita” (1-2 sierpnia, „Plus Minus”). Czytamy tam, że Planned Parenthood jest instytucją hojnie dotowaną z budżetu federalnego – w ostatnim roku otrzymała 528,4 mln dolarów.

– Kolejne już, trzecie wideo wskazujące, że Planned Parenthood, największa w USA organizacja promująca aborcję, handluje narządami zabitych dzieci, powinno pobudzić do publicznej dyskusji nad brakiem poszanowania życia ludzkiego – stwierdził arcybiskup Bostonu kard. Seán O’Malley OFM Cap. Ten bliski współpracownik papieża Franciszka (jest członkiem Rady Kardynałów K-9) stoi na czele komisji episkopatu USA ds. działalności na rzecz obrony życia.

Na opublikowanym 28 lipca nagraniu Holly O’Donnell, była technik pracująca w należącej do Planned Parenthood klinice Stem Express, opowiedziała o tym, że sądziła, iż podejmuje pracę w instytucji badającej krew. Tymczasem okazało się, że zajmowano się tam selekcją tkanek pochodzących z ciał abortowanych dzieci, dostarczanych następnie do celów badawczych. Zachęcano ją, by pozyskiwała cenniejsze tkanki, jak np. mózgowe, za które można zarobić więcej niż za inne. Tymczasem w świetle amerykańskiego prawa federalnego sprzedaż lub nabycie ludzkiej tkanki płodowej jest przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat więzienia i grzywną w wysokości do 500 tys. dolarów.

Komentując to wydarzenie, kard. O’Malley wskazał, że proceder ten ujawnia brak szacunku dla człowieczeństwa i godności życia ludzkiego. Przypomniał, że Ojciec Święty nazwał aborcję produktem powszechnej mentalności zysku, kultury odrzucenia, która zniewoliła dziś serca i umysły wielu osób. Zaznaczył, że zarówno aborcja, jak i handel organami zabitych dzieci w fazie płodowej powinny zwrócić uwagę opinii publicznej, stając się przedmiotem szerokiej debaty publicznej. W swoim oświadczeniu kardynał podkreślił, że amerykański Kościół prowadzi „Projekt Rachel”, która pomaga kobietom cierpiącym na skutek traumy po dokonaniu aborcji.

KAI, bsk
Idziemy nr 32 (515), 9 sierpnia 2015 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter