11 grudnia
poniedziałek
Damazego, Waldemara, Daniela
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież wzywa do poszanowania praw migrantów i uchodźców

Ocena: 0
452

Po odmównie niedzielnej modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty nawiązał do obchodzonego dzisiaj Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, apelując o przyjęcie, promowanie, wspieranie i integrowanie tych, którzy pukają do naszych drzwi.

fot: PAP

„Drodzy bracia i siostry, dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jego tematem są słowa: «Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać», aby pamiętać, że migracja powinna być swobodną decyzją, a nigdy jedyną możliwą. Prawo do migracji, dla wielu dziś stało się bowiem obowiązkiem, podczas gdy powinno istnieć prawo do nie migrowania, by pozostać na swojej ziemi. Trzeba, aby każdemu mężczyźnie, każdej kobiecie była zapewniona możliwość godnego życia, w społeczeństwie, w którym się znajduje. Niestety, nędza, wojna i kryzys klimatyczny zmuszają wiele osób do ucieczki. Dlatego też wszyscy jesteśmy wezwani do tworzenia wspólnot gotowych i otwartych na przyjęcie, promowanie, wspieranie i integrowanie tych, którzy pukają do naszych drzwi.

To wyzwanie znajdowało się w centrum Spotkań Śródziemnomorskich, które w minionych dniach odbywały się w Marsylii, a w których sesji końcowej wczoraj uczestniczyłem, udając się do tego miasta, rozdroża narodów i kultur.

Dziękuję szczególnie biskupom Konferencji Episkopatu Włoch, którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc naszym braciom i siostrom migrantom. Przed chwilą słyszeliśmy w telewizji w programie «A Sua immagine» słowa ks. abp. Baturiego, który to wyjaśnia”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 grudnia

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 5, 17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter