22 września
niedziela
Tomasza, Maurycego, Joachima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Popularność ponad wszystko

Ocena: 0
989

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. I z tą prawdą nie ma co dyskutować.

fot. PAP / EPA / PETER POWELL

Ten temat powraca często, a najczęściej gdy polskie kluby piłkarskie, już w przedbiegach, odpadają z walki o awans do europejskich pucharów. W tym roku historia się powtórzyła, dlatego znów zalała nas fala krytyki wobec naszych kopaczy. Najczęstszy zarzut? Są zbyt sowicie opłacani. A w zasadzie przepłacani. I z tymi zarzutami się zgadzam. Zgadzam się też z opiniami, że w ogóle w światowym futbolu krążą niewyobrażalnie wielkie sumy. A jeśli pieniądz rządzi całą piłką nożną – to dotyka to również naszego rynku.

I nic z tym zrobić nie możemy. Dlatego rzucanie w przestrzeń zarzutów, że młody chłopak zarabia „za nic” kilka razy tyle, co jego ciężko pracujący rodzice, jest zwyczajnie nie fair. On tych pieniędzy nie kradnie. Zarabia dobrze, bo ktoś zgodził się płacić mu taką kasę. Przy okazji takich dyskusji pojawia się też wątek innych sportowców. Lekkoatleci, koszykarze, piłkarze ręczni, szermierze, ba! nawet nasi siatkarscy mistrzowie świata na liście płac są daleko za piłkarzami. Kiedyś te różnice nie były tak wielkie, teraz są wręcz drastyczne. Dlaczego tak się dzieje?

Najważniejsza odpowiedź jest prosta. Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. I z tą prawdą nie ma co dyskutować. Popularność futbolu jest nieprawdopodobna. To sport, o którym można rozmawiać niemal w każdym zakątku ziemi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 IX

„Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!”

Dziś w Kościele: niedziela XXV tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Maurycego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Am 8, 4-7, Ps 113, 1 Tm 2, 1-8, Łk 16, 1-13
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - mimo zakończonych wakacji nie skończyły się rozpoczęte przez nas cykle filmów ze zbiorów SalveNet. Codziennie po godz. 10 prezentujemy kolejny. Zapraszamy!

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY


- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -