21 stycznia
niedziela
Agnieszki, Jarosława
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Premier Węgier do Polaków o strzeżeniu zdobytej niepodległości

Ocena: 0
166

Cieszymy się, że Polska będzie świętowała 100. rocznicę odzyskania niepodległości; jeśli udało się ją odzyskać, to bardzo jej strzeżcie – powiedział w środę w TVP Info premier Węgier Viktor Orban.

fot. PAP/Radek Pietruszka

Viktor Orban ocenił, że przyjaźń polsko-węgierska jest "rzeczą nadzwyczajną w historii Europy". – Ważne jest, aby powiedzieć, że dla naszego pokolenia, nasi bohaterowie są w Polsce. Urodziliśmy się po 56. roku, nie widzieliśmy walk narodowo-wyzwoleńczych na ulicach Budapesztu – podkreślił.

Orban przypomniał, że Węgrzy obserwowali natomiast wydarzenia, mające miejsce w Polsce w latach 80. – Obserwowaliśmy wydarzenia w telewizji, sami wyjeżdżaliśmy, wiemy, co to jest ZOMO, wiemy, co to jest +Solidarność+, +Solidarność Walcząca+, znamy historię Polski – zapewnił.

– Cieszymy się, że Polska będzie świętowała 100. rocznicę odzyskania niepodległości – podkreślił premier Węgier. – I tylko mogę powiedzieć, że jeśli udało się ją odzyskać, to bardzo jej strzeżcie – dodał.

W środę po spotkaniu z premierem Węgier szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki oświadczył, że zaprosił premiera Orbana na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły