18 kwietnia
czwartek
Boguslawy, Apoloniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przed czym się chronić?

Ocena: 4.3
1475

„Boże, chroń nas od zniechęcenia” – mówił Jan Paweł II.

fot. Pixabay, CC0

Jeszcze nie skończył się skandal z jednym teatrem [chodzi o powszechnie kwestionowany przez przyzwoitych ludzi bluźnierczy spektakl, o którym niedawno pisałam w tym miejscu, ale żeby go nie nagłasniać, zgodnie z radą jednego z publicystów, nie wymienię jego nazwy ani nazwy teatru – przyp. BSK], a już jest skandal z następnym. Za nasze pieniądze?! Jakim prawem?!

Rzeczywiście, w jednym z warszawskich teatrów wszedł właśnie na deski spektakl na podstawie – choć to brzmi zupełnie niewiarygodnie, ale tak własnie jest – Mein Kampf Adolfa Hitlera. 

– W dodatku są dziennikarze – wytknęła mi znajoma – którzy zupełnie poważnie traktują reżysera tego spektaklu i jego wywody, a przecież teksty takiego jak Hitler autora są oczywistą wykładnią narodowego socjalizmu znanego pod nazwą nazizm, którego propaganda czy promocja są w naszym kraju zakazane. I co on wygaduje, ten reżyser: że my się posługujemy językiem Hitlera? Może jeszcze szkoły będą prowadzać całymi klasami na to przedstawienie? O co znowu chodzi? Dlaczego nikt tego nie zakazuje? Przynajmniej na czas rozpatrzenia sprawy przez jakiś sąd czy inna prokuraturę? 
 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 14 (703), 7 kwietniaa 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 21 kwietnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy"

 

Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -