30 maja
sobota
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przed Oknem Papieskim w Krakowie stanie ławka "proszę, dziękuję, przepraszam"

Ocena: 0
1405

W niedzielę 23 września na Placu Franciszkańskim przed Oknem Papieskim zostanie ustawiona ławka, na której umieszczone będą słowa „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Ma ona upamiętniać wizytę Ojca Świętego Franciszka w Krakowie w lipcu 2016 i wyrażoną wówczas przez niego zachętę do jak najczęstszego używania tych słów.

fot. Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe, flickr, domena pibliczna

O godz. 11 w Bazylice Franciszkanów w Krakowie rozpocznie się Msza św. w intencji Franciszka. Następnie, o godz. 12.00 w Auli bł. Jakuba nastąpi prezentacja nowej książki Wydawnictwa Franciszkanów „Bratni Zew”, zatytułowanej „Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna”. Włoski autor Massimo Borghesi jako pierwszy dokonuje całościowej analizy formacji intelektualnej obecnego papieża, wskazując tych autorów i te dzieła, które wywarły szczególny wpływ na Jorge Mario Bergoglio, jezuitę, biskupa, kardynała, a teraz głowę Kościoła.

Po prezentacji zostanie odsłonięta papieska ławka, umieszczona na alejce prowadzącej od Plant w kierunku głównego wejścia do Bazyliki. Kształtem odpowiada ona ławkom miejskim znajdującym się na Plantach.

Ma ona stać się materialnym przypomnieniem wydarzenia, o którym często przewodnicy krakowscy właśnie w tym miejscu mówią turystom. Użycie motywów twórczości Wyspiańskiego (oparcie nawiązuje do nasturcji z polichromii Bazyliki) ma dodatkowo wzmocnić ten przekaz, łącząc go z tym konkretnym miejscem Krakowa, jakim jest Bazylika św. Franciszka i klasztor franciszkanów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 maja

Sobota, VII Tydzień Wielkanocny
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika albo wspomnienie św. Zdzisławy
Poślę wam Ducha Prawdy,
On doprowadzi was do całej prawdy.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 28,16-20.30-31; Ps 11,4.5 i 7; J 21,20-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter