21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przegląd informacji z diecezji

Ocena: 5
432

Prezentujemy Państwu wybrane najciekawsze wiadomości z diecezji przygotowane przez dziennikarzy tygodnika "Idziemy".

WYSTAWA O KATYNIU

Dom Spotkań z Historią zachęca do obejrzenia bezpłatnej wystawy plenerowej „Uciekli do Mandżurii” przy skwerze ks. Jana Twardowskiego, znajdującego się między ul. Karową a kościołem Wizytek w Warszawie. Ekspozycja powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej i jest częścią programu „Pamięć dla przyszłości”. Przypomina m.in. w jaki sposób kształtowano pamięć o Katyniu przez kolejne dekady. Wystawa będzie dostępna do 3 maja.

fot. Radek Zawadzki/DSH

REKOLEKCJE W WSD

„Potrzeba, by On wzrastał, a ja się umniejszał” (J 3,30) – to hasło rekolekcji powołaniowych, które w dniach 14-16 kwietnia odbyły się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Przez trzy dni 25 młodych mężczyzn z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Pabianic, Bełchatowa oraz Piotrkowa Trybunalskiego przyglądało się swojemu życiu. Stawiało konkretne pytania o to, jaka ma być ich przyszłość. W niedzielny poranek Mszę św. dla rekolektantów odprawił abp Grzegorz Ryś. W tym roku to już druga edycja skupienia młodych./ ks. Paweł Kłys

fot. ks. Paweł Kłys

MODLITWA LECTIO DIVINA

Dom rekolekcyjny „Dobry Zakątek” przy ul. Słowackiego 8 w Konstancinie zaprasza 29 kwietnia w ramach Konstancińskiej Szkoły Modlitwy na dzień skupienia „Lectio Divina. Jak w sposób biblijny czytać i modlić się Pismem Świętym?”. Gościem specjalnym będzie ks. Arkadiuszem Szczepanik m.in. dr teologii fundamentalnej i założyciel wspólnoty Lectio Divina – „Betania”. W programie: 10.00 – modlitwa wprowadzająca, 10.30 – I konferencja, 11.30 – przerwa kawowa, 12.00 – II konferencja + modlitwa, 13.30 – przerwa obiadowa, 14.00 – spowiedź, 15.30 – Msza św. z homilią, 16.30 – zakończenie. Obowiązuje bezpłatna rejestracja na www.dobryzakatek.org. Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik „Idziemy”.

fot. materiały prasowe organizatora

INSCENIZACJA W JADOWIE

Z okazji 160 rocznicy Powstania Styczniowego 16 kwietnia w Jadowie zorganizowano widowisko „Potyczki Powstania Styczniowego na ziemi jadowskiej”. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w sanktuarium Krzyża Świętego. Po Eucharystii rekonstruktorzy oddziałów powstańczych przemaszerowali ulicami Jadowa. Wydarzenie zakończyło się inscenizacją historyczną z udziałem piechoty i kawalerii na błoniach obok kościoła w Jadowie.

fot. www.facebook.com/Strona Gminy Jadów

PROFANACJA FIGURY 

W Wielki Wtorek doszło do zniszczenia kapliczki z figurą Matki Bożej Fatimskiej, znajdującej się u zbiegu Doliny Służewieckiej i alei Wilanowskiej w Warszawie. Została ona odnaleziona roztrzaskana w odległości 50 m. od kapliczki. Dotąd nie ustalono sprawcy. –Prosimy o opamiętanie i nawrócenie dla Polaków i mieszkańców naszej parafii. Zwłaszcza dla osoby, która dopuściła się czynu – przekazał wikariusz ks. Piotr Kodym z parafii św. Katarzyny w Warszawie na terenie, której doszło do zdarzenia. Jeden z parafian zadeklarował pomoc w odrestaurowaniu figury.

fot. www.facebook.com/FideiDefensorPL

BUDOWA HALI 

Przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego na ul. Białostockiej 10/18 w Warszawie odbyło się 14 kwietnia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej. Sala gimnastyczna będzie w stanie pomieścić 100 ćwiczących z możliwością wydzielenia 3 boisk treningowych przystosowanych do rozegrania meczów unihokeja, piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki. Inwestycja ma zostać ukończona 1 kwietnia 2024 r.

fot. www.pragapn.um.warszawa.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 lipca

XVI Niedziela zwykła
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Stwórz się na nowo
Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter