16 lipca
wtorek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rodzinom z Charkowa

Ocena: 0
709

W Polsce najwięcej uwagi poświęcamy ponad 10 mln uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszym kraju. Jednak kolejne 6,3 mln Ukraińców zostało uchodźcami wewnętrznymi. Często nie stać ich na zakup żywności, lekarstw czy paliwa. Dzięki pomocy Caritas Polska kolejnych 500 rodzin z regionu Charkowa, takich jak rodzina Jurija i Switłany, otrzyma wsparcie finansowe.

fot. Caritas Polska

– Dzięki tej pomocy wiele rodzin stanie na nogach – mówi ks. Wojciech Stasiewicz, dyrektor Caritas-Spes w Charkowie. – Ktoś potrzebuje pieniędzy na remont, ktoś inny na lekarstwa, paliwo czy wyprawkę szkolną. Sytuacja w Charkowie jest zależna od tego, czy danego dnia będą ataki rakietowe, czy nie. Są ogromne problemy z dostawami energii.

 


DAĆ DZIECIOM POCZUCIE DOMU

– Prowadziliśmy kilka sklepów, sprzedawaliśmy rzeźby parkowe, obrazy, naczynia stołowe, zabawki, folię polietylenową – opowiada Jurij. – Mogliśmy sobie pozwolić na zakup samochodu. Ze spokojem patrzyliśmy w przyszłość. Aż Rosjanie postanowili nas „wyzwolić”.

Wojna wdarła się w życie Jurija i Switłany już wiosną 2014 r. Mieszkali w Doniecku z dwójką dzieci, Andrijem i Angeliną, a dwoje kolejnych, Ołeksija i Wiktorię, przyjęli z sierocińca. – Taka była potrzeba duszy – wspomina Switłana. – Chcieliśmy dać dzieciom poczucie domu. To był najszczęśliwszy okres w życiu.


Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 15 (910), 09 kwietnia 2023r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 21 kwietnia 2023


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

Wtorek, XV Tydzień zwykły
wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 11, 20-24
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter