10 grudnia
niedziela
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rosyjscy katolicy modlą się o pokój

Ocena: 0
397

W odpowiedzi na apel rosyjskiego episkopatu wierni w różnych regionach Rosji organizują czuwania modlitewne, prosząc Boga o zakończenie wojny i przywrócenie pokoju na Ukrainie. „Jest w nas lęk i niepokój, ale też i ufność w najpotężniejszą broń, jaką jest modlitwa. Wierzymy, że nasze narody zasługują na pokój” – powiedział w wywiadzie dla „Avvenire” arcybiskup Moskwy Paolo Pezzi.

Fot. pixabay.com/CCO

W liście skierowanym do wiernych zachęcił katolików, by nie tracili wiary w moc Bożej Opatrzności i nadziei na zakończenie wojny. Księży wezwał do odmawiania po każdej Mszy modlitwy o pokój. W tej samej intencji odbyło się też w parafii św. Piotra i Pawła czuwanie Taizé. Z kolei 1 marca, w diecezji św. Klemensa w Saratowie, rozpocznie się dziewięciodniowa, nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Coraz więcej wspólnot katolickich w całym kraju włącza się w tę inicjatywę.

Abp Paolo Pezzi podkreślił, że wielkim pocieszeniem dla katolików w Moskwie była wizyta Papieża w rosyjskiej ambasadzie. „Franciszek nie tylko słowami, ale przede wszystkim swoją obecnością, wyraził prośbę, aby broń została zastąpiona przez dialog i dyplomację. Poszukiwanie pojednania jest trudne, ale możliwe” – zaznaczył arcybiskup Moskwy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 10 grudnia

Niedziela, II Tydzień Adwentu
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 1, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Zwyczajność, prostota, skromność

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter