21 września
poniedziałek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rozpoczęcie "Lata z Chrystusem" na Mazurach dla żeglarzy

Ocena: 0
5045

Tradycyjnie już Giżycko zaprasza na rozpoczęcie Lata z Chrystusem na Mazurach. Podczas weekendu 7 i 8 lipca odbędą się uroczystości na Wzgórzu św. Brunona, święty męczennik patronuje bowiem zarówno miastu, jak i tutejszym wydarzeniom na początek wakacji. Rokrocznie bierze w nich udział wielu lokalnych wiernych, turystów i wodniaków.

fot. materiały prasowe

Obchody rozpoczną się, ze względu na pierwszą sobotę miesiąca, nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi 7 lipca o godz. 17. Następnie o godz. 18 zostanie przedstawione wielkie historyczno-ewangelizacyjne widowisko plenerowe „Królowa Korony Polskiej” według scenariusza i w reżyserii ks. Mariusza Pawliny. Spektakl przygotowała ponad stuosobowa Wspólnota Teatralno-Ewangelizacyjna z Giżycka i okolic z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w duchu wdzięczności Bogu za wolność oraz przodkom za świadectwo wiary i patriotyzmu. W przedstawieniu zostanie podkreślona rola Maryi w historii naszego narodu, w tym znaczenie objawień w Gietrzwałdzie w 1877 r.

Tego samego dnia po widowisku, ok. godz. 19, biskup ełcki Jerzy Mazur SVD odprawi Mszę Świętą z udziałem żeglarzy cumujących na jeziorze Niegocin w pobliżu Wzgórza św. Brunona. W niedzielę 8 lipca o godz. 13 w Sanktuarium św. Brunona przy ul. Pionierskiej zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa z udziałem delegacji z zaprzyjaźnionego z Giżyckiem niemieckiego Kwerfurtu, na czele z tamtejszej parafii św. Brunona i Bractwem św. Brunona. Odbędzie się także procesja na Wzgórze z udziałem wykonawców spektaklu ubranych w kostiumy. Tygodnik „Idziemy” sprawuje patronat medialny nad wydarzeniami.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły
+ Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
«Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary»
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 4,1-7.11-13; Ps 19,2-5; Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter