16 kwietnia
wtorek
Kseni, Cecylii, Bernardety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ruszyła tegoroczna edycja Wirtualnej Choinki

Ocena: 5
745

W środę 15 listopada ruszyła kolejna edycja Wirtualnej Choinki prowadzonej przez Domowy Kościół - rodzinną gałąź Ruchu Światło-Życie - akcji pomocy osobom najuboższym z rodzin województwa mazowieckiego. Chętni do udzielenia pomocy informacje o konkretnych potrzebach poszczególnych rodzin, dzieci i osób starszych znajdą na stronie internetowej http://www.wirtualnachoinka.pl.

fot. arch. idziemy.pl

Okazuje się, że nie trzeba wychodzić z domu, aby kilkoma ruchami sprawić, że potrzebująca rodzina, być może gdzieś bardzo blisko nas, nie będzie już marzła w zimowe dni, a serca najmłodszych rozradują się na widok prezentów pod choinką! 

Wirtualna Choinka (WirtualnaChoinka.pl) działa już od 2010 roku, aby wspierać potrzebujących i spełniać świąteczne marzenia. W tym czasie wspólnie poprawiliśmy los ok. 5000 osób, przekazaliśmy rodzinom ponad 1000 ton węgla i 10500 prezentów dla dzieci. 

Nasi Darczyńcy sami wybierają preferowaną przez siebie formę pomocy oraz rodzinę, którą pragną obdarować w okresie Bożego Narodzenia. Listę osób, do których kierowana jest pomoc, przekazują wolontariusze, którzy doskonale znają rodziny, ich sytuację materialną i potrzeby.

Komu pomagamy

Nasza pomoc jest konkretna i adekwatna – słowem: POTRZEBNA, a każdy prezent jest trafiony. 
Jakie marzenia spełniamy? Matka samotnie wychowująca dzieci marzy o tym, żeby otrzymać pościel, inna rodzina prosi o komplet ręczników, kołdrę, piżamki dla dzieci, środki higieniczne czy produkty spożywcze. Wiele potrzebujących rodzin marzy tylko o tym, aby zimą nie martwić się o to, czym ogrzeją swój dom. Czasem potrzeby są naprawdę duże: to wydaje się nieprawdopodobne, ale 27 kilometrów od stolicy trafiliśmy do domu rodziny z szóstką dzieci, w którym zamiast podłogi było klepisko. Ale dzieci z biednych rodzin nie mają wcale innych marzeń niż pozostałe: jedne marzą o piżamce z bohaterem ulubionej bajki, inne o grach, klockach lego, samochodach czy interaktywnych pomocach naukowych. Różni je tylko to, że marzenia biedniejszych – bez naszej pomocy – nie będą miały szans na realizację…

Ale nie tylko o prezenty tu chodzi! Jesteśmy świadkami tego, że bieda jest dziedziczna. Wiemy, że jeśli nie pokażemy dzieciom, że marzenia można zrealizować, a ich rodzicom nie pomożemy w potrzebie, to ich sposób myślenia się nie zmieni. Możemy więc dać im coś znacznie ważniejszego. Chcemy przywrócić godność potrzebującym rodzinom – taka jest nasza misja. 

Jak się zaangażować?

To proste! Wchodząc na stronę www.wirtualnachoinka.pl i wybierając formę pomocy: spełnienie marzeń dzieci (prezent pod choinkę) lub zakup węgla. Opisy w zakładkach na stronie podpowiedzą, jakie są pragnienia dzieci. Ale nie są one wcale różne od marzeń innych maluchów: to piżamka z bohaterem ulubionej bajki, gra, klocki lego, samochód czy interaktywne pomoce naukowe. Stąd już tylko krok do realizacji czyjegoś świątecznego marzenia!

Zostań Mikołajem

Po wyborze formy prezentu otrzymają Państwo mail z potwierdzeniem udziału w akcji i z opisem prezentu, a także z dokładnym miejscem i terminem dostarczenia podarunku. Dla wszystkich Darczyńców przygotowaliśmy także drobny interaktywny podarunek – będzie on wyrazem wdzięczności naszych podopiecznych.

Organizatorem akcji Wirtualna Choinka jest Komitet Społeczny „Wirtualna Choinka” przy współpracy wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i Ruchu Światło – Życie. Potrzebne informacje znajdą Państwo na stronie www.wirtualnachoinka.pl.

tekst: materiały prasowe Wirtualnej Choinki

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Środa, III Tydzień wielkanocny
Każdy, kto wierzy w Syna Bożego, ma życie wieczne,
a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 35-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter