18 lutego
wtorek
Szymona, Konstancji, Flawiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rzecznik KEP: Rząd decyduje, czy chce przyjmować migrantów, czy nie, ale co do kwestii uchodźców, stanowisko jest jasne, że trzeba im pomóc

Ocena: 0
122

Ważne jest, żeby pomoc uchodźcom była na dwie ręce – zarówno w miejscu ich pochodzenia, jak i w Polsce – ocenił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Podkreślił przy tym, że "nie można zarzucić, że Polska nie pomaga".

fot. pixabay.com

Rzecznik KEP, zapytany we wtorek w Radiu Plus, czy Polska powinna przyjąć uchodźców, wskazał na różnicę między migrantami, a uchodźcami. – Rząd decyduje, czy chce przyjmować migrantów, czy nie, ale co do kwestii uchodźców, którzy uciekają przed głodem, przed wojną, to jest stanowisko jasne, że należy im pomóc – powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Zapewnił, że Kościół zwraca uwagę na pomoc, jaką Polska niesie ofiarom konfliktów na Bliskim Wschodzie, w miejscu ich ojczyzn. Dodał, że "nie można zarzucić, że Polska nie pomaga".

– Ale jeśli nie da się pomóc na miejscu, a są takie sytuacje, szczególnie chodzi o osoby chore, Kościół mówi jasno o potrzebie przyjęcia takich osób – podkreślił rzecznik KEP. Jego zdaniem ważne jest, aby pomoc była "na dwie ręce" – i na miejscu, i w Polsce. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 lutego

Mając oczy, nie widzicie; mając uszy, nie słyszycie?
Dziś w Kościele: wtorek, VI tydzień zwykły, wsp. dowolne św. Teotoniusza, zakonnika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 1, 12-18; Ps 94, 12-15. 18-19; Mk 8, 14-21
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -